Kladenskou školu opět navštívila legenda cukrářského umění
Pondělí, 12. prosince 2022 07:51
Jedna z celosvětově uznávaných cukrářek opět navštívila SOŠ a SOU Kladno a to v rámci společného projektu, který umožní studentům kuchařského oboru získat navíc certifikát cukráře. Žena s obrovským srdcem a nekonečně zářící svým pozitivním vystupováním. Mirka van Gils Slaviková.
Mirka dnes své populární videa natáčí v Holandsku, kde trvale žije. I když trvale je jen těžko vypovídající. Její aktivity jsou vlastně po celé Evropě i v zámoří. Své dlouholeté zkušenosti, které má na absolutním vrcholu cukrářského umění, předává ochotně všem, kteří mají opravdový zájem a to doslova po celém světě. Na každém kroku jí doprovází syn Clark, u kterého platí, že jablko nepadlo daleko od stromu. Mirka je člověk s obrovským srdcem a stále v pozitivní náladě. Paradoxní je její intolerance na cukr. U cukrářky, která své produkty předložila s úspěchem mnoha světovým celebritám, by to nikdo nečekal. Dokonce vytvořila karamelového slavíka pro nezapomenutelného Karla Gota.
Rodilá plzeňačka, autorka několika knih s obsahem cukrářských receptů, logicky velmi rychle vyprodaných, se vrací často do České republiky a do Kladna zvlášť. Její oslovení sledujících fanoušků „Moji miláčkové“ je už legendární.
„Moje zatím třetí návštěva této školy je součástí společného projektu, jehož výsledkem bude zisk cukrářského diplomu, který je výhodný do portfolia studentů v oboru kuchař. Myslím si, že i když na této škole přímo obor cukrář není, tak kuchařům základy cukrařiny pomohou do budoucna. Jezdím sem velmi ráda, už protože je přístup k žákům ze strany učitelů i vedení je velmi neobvyklý. Tím myslím pozitivní a příjemný. Škole záleží na tom, aby studenti dostali to, co potřebují. I děti jsou tu jiné, protože vidí zájem učitelů. Jsou více nakloněné učit se a jsem tu moc ráda. Dokonce se na této škole uskutečnil křest mé zatím poslední knihy. Celá akce včetně občerstveni i obsluhy proběhla bez chybičky, vše šlapalo jako hodinky, co víc si přát,“ řekla Mirka van Gils Slaviková.
Mirka van Gils Slavíková znovu přijede do této školy hned po svátcích. A jak je už zvykem, dala do příště studentům domácí úkol. Téma je „Co jste doposud v životě provedli nejhoršího, to co bylo vaší vinou“. Mirka si vždy najde čas na přátelský, téměř mateřský pohovor se studenty této skvělé školy.
(var)