ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Podvodník se vydával za amerického reportéra, ženu z Kladenska připravil pomalu o milion

Úterý, 22. listopadu 2022 09:37

Na internetových seznamkách, ale celkově na sociálních sítích se pohybují podvodníci, jejichž jediným cílem je získat peníze od důvěřivých osob. Přitom útočí na city svých obětí. Ženám nabízejí seznámení například s nezadanými charismatickými americkými vojáky či jakýmikoliv podobnými funkcemi, kteří pod různými legendami dokážou z žen vylákat nemalé finanční obnosy. Poslední obětí se stala žena z Kladenska, která přišla pomalu o milion korun.

Podvodník se vydával za amerického reportéra, ženu z Kladenska připravil pomalu o milion (Ilustrační foto: KL)

Takovému jednomu americkému armádnímu reportérovi naletěla třiačtyřicetiletá žena. Ta byla zaregistrovaná na jedné ze seznamek, kde ji oslovil neznámý muž. Tvrdil, že žije v USA a že pracoval i pro vládu Spojených států Amerických v České republice, kde přebýval v Pardubicích. Posílal jí fotografie a sliboval jí, jak za ní přijede a budou spolu. Po nějaké době každodenní vzájemné komunikace ženě napsal, že ho americká vláda poslala fotit konflikt na Ukrajinu, kde ho ale přepadli vojáci a odcizili mu doklady a všechny peníze. Pak mu údajně velitel dal rozkaz, že se z Ukrajiny nebude vracet zpět do USA, ale poletí do Íráku. Kvůli tomu ji napsal, že by mu mohla pomoci v tom, aby se mohl vrátit domů, protože se té zemi hrozně bojí.

„Zamilovaná žena mu chtěla pomoci a zeptala se ho, co pro něj může udělat. On ji napsal, ať napíše generálovi americké vlády a požádá ho o vyslání nějakého náhradníka za svého rádoby partnera, aby ten tam nemusel. Ochotný generál její žádosti vyhověl s tím, že ale bude muset uhradit poplatky jak za náhradníka a jeho cestu tam, tak i za svého partnera na cestu zpět domů. Žena se vším souhlasila a řídila se instrukcemi generála. Na dané číslo účtu nejprve zaslala přes 330 tisíc a po pár dnech dalších 180 tisíc korun. Generál ženu pak instruoval k tomu, aby posílala peníze přes bitcoinové automaty. Další částky, které po ní požadoval, posílala postupně dál. Jednalo se o téměř půl milionu korun, přičemž na částku 300 tisíc si vzala tři úvěry,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Třiačtyřicetiletá žena se nikdy nedočkala setkání s vysněným princem, a navíc přišla celkem o 998 500 korun.

Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu, za což neznámému podvodníkovi hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.