ČSAD KLADNO
  • Vánoce Kladno
  • Den otevřených dveří
  • Práce ve Slaném

Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně láká na dvě výstavy

Neděle, 20. listopadu 2022 06:34

Tentokrát jde o velmi lákavé spojení dvou výstav, zdánlivě nesourodých. Přesto spojit prezentaci vánočního světla a dokonalých modelů dává smysl a bezesporu je to velmi dobré rozhodnutí vedení muzea. Zvláště v tomto již předvánočním období.

Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně (Foto: KL)

Obě výstavy jsou k vidění již od 23. listopadu, vernisáž proběhne o den dříve, a bude jen předzvěstí mnoha zážitků pro všechny malé i velké děti bez rozdílu věku a pohlaví. Jak bylo zmíněno, jde o dvě výstavy. Jedna s názvem Vánoční světlo, která vás zasvětí do symboliky světla v adventním a vánočním čase, při které, načerpáte voňavou vánoční atmosféru.

Druhá, nikoliv ve smyslu významu pořadí, je modelářská výstava. Tam ožije svět kladenských modelářů. Letadla, lodě, auta, vlaky i vojenská technika a mnoho dalšího. Uvidíte například model Titaniku měřící na délku více než jeden metr a známý parník Vltava. Sami se přesvědčíte a uvidíte, že modely vytvořené nadšenými modeláři z Kladna jsou dokonalou kopií jen poněkud a vždy o dost menší.

„Z vlastní zkušenosti vím, že vytvořit dokonalý model je mnohdy práce na stovky hodin. Jak se říká, kdo si hraje, nezlobí. Modeláři jsou v duchu věčnými dětmi a i proto je to spojení výstav zvoleno ideálně a přibližuje i ten čas adventu. Vždyť v každém z nás bude navždy ta hravá dětská duše. A proto jsou dveře Sládečkova muzea v Kladně otevřeny všem, kteří si chtějí užít čas ve chvílích nepříznivého počasí a vidět nevídané a poznat nepoznané,“ říkají zaměstnanci muzea.