ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Podvodník připravil seniorku o 200 tisíc, vydával se za leteckého kapitána

Úterý, 15. listopadu 2022 09:39

…Jsem kapitán americké armády a nyní působím v Afghanistánu. Po návratu mise poletím do Londýna, tam mám ukryté peníze a potom přiletím za Tebou do Česka, budeme mít svatbu a budeme napořád spolu… Jakmile Vás osloví někdo takový, naslibuje Vám celoživotní lásku, zbystřete! Nejde o žádnou lásku, ale o začátek jednoho velkého podvodu a velkého zklamání mnoha žen napříč celou republikou.

Podvodník připravil seniorku o 200 tisíc, vydával se za leteckého kapitána (Ilustrační foto: KL)

Kladenští kriminalisté se zabývají oznámením od třiaosmdesátileté ženy, která se stala obětí podvodu. Jednoho dne ji požádala o přátelství osoba vystupující jako kapitán americké armády a že je nyní na misi v Afghanistánu. Srdceryvně se jí svěřil, že mu zemřela manželka při autonehodě, je dlouhodobě bez vztahu a je na syna sám. Jak to ve většině případů bývá, začali si dopisovat, navázali důvěrnější vztah a muž ženě vyznával lásku a společný život. Po pár dnech vzájemné komunikace ženu požádal o zaslání peněz a jako důvod si vymyslel, že v Afghanistánu nemá žádné peníze, ale v Londýně má velký pytel s velkým finančním obnosem, co za celou dobu v armádě vydělal. Aby mohl za ženou přiletět a žít s ní celý život, potřebuje nyní poslat 12 tisíc euro.

„Důvěřivá seniorka muži uvěřila a během necelých 14 dnů mu poslala ve třech případech celkem 11 tisíc euro. Rádoby kapitán americké armády po obdržení plateb ženě poděkoval a po pár dnech ji sdělil, že byl v Londýně zadržen policií a je ve vězení. Aby se dostal ven za ní, potřebuje další peníze, nicméně žena mu napsala, že už nic nemá. Posléze muž přestal komunikovat,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Za nějakou dobu ženě přišla další žádost o přátelství jiného muže, který měl ale stejnou profilovou fotku jako její kapitán. Žena v tu chvíli dostala naději, že se jedná o stejného muže, avšak tento jí psal jako by se neznali. Poté, co mu vypisovala zprávy, další kapitán se odmlčel. V tu chvíli ženě došlo, že se zřejmě jedná o podvod a vše nahlásila na policii.

Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu, kde pachateli v případě dopadení hrozí trest odnětím svobody na jeden rok až pět let.