ČSAD KLADNO
  • Farmářské trhy
  • Kladno
  • Rebuy Stars

S lampou do podzemí pro ty kdo se nebojí poznat nepoznané

Úterý, 8. listopadu 2022 09:35

Jelikož nám světla pomalu ubývá a kolem je stále více tmy, přijďte svými světly prosvítit Mayrovku, zvou organizátoři již tradiční akce s názvem S lampou do podzemí! Ta se koná 12. listopadu.

S lampou do podzemí pro ty kdo se nebojí poznat nepoznané (Foto: Jitka Krňanská)

Nadcházející sobotu se můžete těšit v Hornickém skanzenu Mayrau ve Vinařicích, na akci S lampou do podzemí. Při této příležitosti si s dětmi můžete vyrobit vlastní kahan a sestoupit s ním do tajemného a trochu strašidelného podzemí skanzenu. Organizátoři doporučují donést si vlastní zavařovací sklenici či podobnou nádobku, ze které si následně vyrobíte svoji vlastní lucerničku. Akce S lampou do podzemí se koná od 14:00 do 18:00. Dílničky s výrobou lampiček, proběhnou v cechové budově skanzenu u pokladny.

Vstupné je pouhých 50 korun, a aby toho nebylo málo, můžete se pokochat úžasnými obrazy, které nám některým, okamžitě připomenou cestu do pravěku. Dokonce se potkáte s jedním malířem pravěku osobně. David Berger je ten, který pro veřejnost připravuje jakožto zaměstnanec a propagační manager skanzenu Mayrau veškeré akce a ve volném čase se jako uznávaný paleontolog věnuje i tvorbě obrazů z dávné minulosti. „Rád odpovím na dotazy týkající se období, které je mým nejen koníčkem, rád poskytnu i informace k výstavě velmi časově omezené, která mapuje unikátní nálezy otisků a zkamenělin fauny i flory ze Středních Čech,“ uvedl David Berger.

Pavel Varvařovský