ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

V Kladně se opět rozrostl městský kamerový systém

Úterý, 8. listopadu 2022 08:46

Městský dohlížecí kamerový systém je pro bezpečnost a pořádek ve městě důležitý. Proto ho kladenští strážníci využívají již od roku 1997 a neustále se snaží o jeho vylepšení. Nyní se jim kamerový dohlížecí systém rozrostl o další kamerové body.

V Kladně se opět rozrostl městský kamerový systém (Foto: MP Kladno)

„Již nesčetněkrát dokázali operátoři, kteří za monitory sedí, že záznamy z kamerového systému pomáhají odhalovat pachatele, jak přestupků nebo trestných činů, ale i pohyb pachatelů z místa činu nebo hledaných osob,“ uvádí Alena Purkytová z kladenské městské policie.

K současnému počtu 103 kamer přibyly další dvě. Jsou umístěny na nově vybudovaných kruhových objezdech, jedna je v ulici P. Bezruče a Ke Stadionu, druhá v ulici J. Čapka a Železničářů.

„Statutární město Kladno buduje svůj kamerový systém již od roku 1997, průběžně jej modernizuje a využívá nejmodernějších technologií. Systém spravuje městská policie samozřejmě s ohledem na pravidla GDPR a ochranu soukromí. Vedení města Kladna totiž zachování soukromí při rozšiřování kamerového systému bere jako jednu z hlavních priorit,“ uvedla mluvčí kladenských strážníků Alena Purkytová.