ČSAD KLADNO
  • Farmářské trhy
  • Kladno
  • Rebuy Stars

V Kladně si pytlák přilepšoval prodejem ryb

Středa, 2. listopadu 2022 09:39

To, že je k chytání ryb zapotřebí nejenom rybářské vybavení, ale také rybářský lístek, zapomněl muž, který si chtěl svou životní úroveň vylepšit prodejem nelegálně ulovených ryb. V sobotu odpoledne přijali kladenští strážníci oznámení, že se nedaleko obchodního domu pohybuje muž v maskáčích s batohem plným rybářského vybavení a nabízí k prodeji ryby, kterých má plnou igelitovou tašku.

V Kladně si pytlák přilepšoval prodejem ryb (Ilustrační foto: KL)

Oznamovatel strážníkům uvedl, že si rybáře všiml v minulých dnech již několikrát. Dnes znovu, a to u nedaleké restaurace, když z igelitové tašky vyléval vodu. To také potvrdil i operátor Městského kamerového dohlížecího systému. „Na záznamu bylo vidět, jak muž, odpovídající popisu oznamovatele, vychází z provozovny a z igelitové tašky vytéká voda. Hlídka rybáře zastihla v ulici Smetanova a vyzvala ho k prokázání totožnosti. Ten hlídce sdělil, že je vášnivý rybář a tímto způsobem si chtěl vylepšit svou životní situaci. Na dotaz strážníků, jestli má rybářský lístek a kde ryby ulovil, sdělil, že nejčastěji chytá na rybníku v Lidicích a rybářský lístek nevlastní,“ uvedla mluvčí kladenských strážníků Alena Purkytová.

Protože se muž touto činností zabývá opakovaně, je podezřelý ze spáchání trestného činu pytláctví. Proto strážníci na místo přivolali hlídku Policie České republiky, která si muže převzala k dalšímu šetření.