ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Kladenští kriminalisté zadrželi tři muže za páchání treatné činnosti

Čtvrtek, 27. října 2022 11:03

Dobrou práci odvedli kladenští kriminalisté. Ti měli ve svém hledáčku tři muže, kteří páchali trestnou činnost. Policisté je již naštěstí dopadli. Jeden pachatel je stíhaný na svobodě, druhý vazebně, třetí si již odpykává trest ve věznici.

Kladenští kriminalisté zadrželi tři muže za páchání treatné činnosti (Ilustrační foto: KL)

Vyšetřovatel zahájil proti všem třem mužům, ve věku dvaadvacet, osmadvacet a sedmatřicet let, trestní stíhání. Nejmladšího z povedené trojice obvinil ze spáchání trestného činu krádeže, kterého se dopustil společně s nejstarším obviněným.

„Oba ke konci září po předchozí domluvě vstoupili na stavbu v ulici V. Burgra v Kladně, kde odcizili rádio a nářadí v hodnotě okolo 50 tisíc korun. Sedmatřicetiletý muž byl mimo krádeže obviněn ještě navíc z výtržnictví, kterého se dopustil ve dvou případech. V červenci na veřejnosti přístupném místě, v ulici Čs. Armády, fyzicky napadl jiného muže po předchozí slovní rozepři a poškozený pak skončil v nemocnici. K druhému případu došlo 19. září v ulici V. Burgra, kde se pokusil napadnout staršího muže, který vyvázl s povrchovým zraněním. Kromě krádeže a výtržnictví byl dále obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže, společně s dalším obviněným osmadvacetiletým mužem,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová.  

Muži společně na začátku března letošního roku ve večerních hodinách, v Holandské ulici v Kladně, požadovali po poškozeném drogy, peníze či mobilní telefon. Posléze ho fyzicky napadli do oblasti obličeje, hlavy a nohou, což mělo za následek pád poškozeného muže.

„V současné době si již dvaadvacetiletý muž odpykává trest ve věznici, osmadvacetiletý obviněný je stíhán na svobodě a třetí, sedmatřicetiletý muž, je stíhán vazebně,“ dodala mluvčí Michaela Richterová.