ČSAD KLADNO
  • Vánoce Kladno
  • Den otevřených dveří
  • Práce ve Slaném

Sportovní areály města Kladna letos investovaly finance do různých projektů

Čtvrtek, 27. října 2022 10:17

V roce 2022 se uskutečnilo mnoho investičních akcí, které se týkaly buď rekonstrukce, nebo modernizace sportovišť a s tím spojených dalších věcí. Ať už se jednalo o koupaliště, zimní stadion, minigolf nebo Zeď slávy. Vše bylo nakonec přínosem nejen pro sportovce, ale také pro běžné lidi.

Sportovní areály města Kladna letos investovaly finance do různých projektů (Foto: SAMK)

Rekonstrukce padesátimetrového bazénu na Letním koupališti Sletiště

Bezesporu největší investiční akce Sportovních areálů města Kladna v roce 2022. Na Letním koupališti Sletiště prošel kompletní rekonstrukcí padesátimetrový plavecký bazén, včetně ochozů, brodítek a sprch. Bazénová vana je nově v nerezovém provedení stejně jako sousední pětadvacetimetrový bazén. Rekonstrukcí padesátky SAMK završily sérii investic, která v posledních letech díky dotacím Statutárního města Kladna do areálu směřovala. Postupně prošlo kompletní obnovou brouzdaliště, dále pětadvacítka, včetně instalace dvojice tobogánů, trojskluzavky a herní sítě a konečně i největší plavecký bazén. Areál dostal i nový systém automatické závlahy a SAMK v posledních dvou sezonách postupně vybudovaly dva stánky s občerstvením a nové zázemí pro plavčíky, včetně ošetřovny, v bezprostřední blízkosti bazénů.

Rekonstrukce minigolfu

Další novinkou v areálu Letního koupaliště je i jeho rozšíření o prostory, v nichž soukromník roky provozoval minigolf. Na jaře roku 2022 ho SAMK převzaly pod svou správu a díky dotaci města Kladna investovaly do jeho kompletní přestavby a propojení se sousedním koupalištěm. Nově tak vzniklo 18 drah v unikátním stylu, který kombinuje prvky klasického minigolfu s adventure minigolfem, k němuž odkazují překážky z akátového dřeva. V letních měsících je minigolf využívaný návštěvníky koupaliště, a to zdarma. V měsících mimo koupací sezonu je přístupný přes trampolínový park za příznivé vstupné.

Rekonstrukce vzduchotechniky v pavilonu atrakcí Aquaparku Kladno

Nezbytnou součástí aquaparku jsou vzduchotechnické jednotky, které zajišťují cirkulaci vzduchu v budově a její vytápění. V roce 2022 díky dotaci města Kladna pokračovala druhou etapou výměna původních jednotek, které v aquaparku, konkrétně v tobogánové věži a v blízkosti spacebowlu, sloužily od otevření pavilonu v roce 2004.

Zeď slávy

Od září lemuje cyklostezku podél Sletiště ve směru na Lapák Zeď slávy kladenského sportu. Projekt tajemníka Magistrátu města Kladna Zdeňka Slepičky na více než třiceti velkoformátových deskách představuje největší úspěchy kladenského sportu od jeho počátků na přelomu 19. a 20. století do dnešních dní. Sportovní areály města Kladna se díky dotaci Statutárního města Kladna na přípravě Zdi slávy podílely stavebními úpravami, které zahrnovaly instalaci rozvodů a osvětlení jednotlivých plotových polí a také opravu a výmalbu samotného plotu.

Další drobné projekty

Z dotačních prostředků SAMK dále v roce 2022 financovaly doplnění veřejného osvětlení v areálu zimního stadionu, instalaci inteligentní automatické závory před zimním stadionem a drobné stavební úpravy v interiéru stadionu. V rámci revitalizace prostoru před Městským stadionem Sletiště byl na hlavní bránu instalován nový nápis.

V neposlední řadě byly díky dotaci Statutárního města Kladna zpracovány dokumentace ke dvěma projektům, jejichž realizace je očekávána v nadcházejícím roce.

Autor: KL, zdroj: SAMK