ČSAD KLADNO
  • Vánoce Kladno
  • Den otevřených dveří
  • Práce ve Slaném

Sedm obcí na Kladensku zápolí o nejvyšší počet vyřezaných dýní

Středa, 26. října 2022 09:13

Halloweenský souboj v největším počtu vyřezaných dýní je nápad, jak se říká za milion, nápad na „Souboje obcí“ vznikl v době Covidu a s tím spojených karantén a zákazu pořádání kulturních a společenských akcí. Dnes zapojené obce soutěží o největší počet vyřezaných dýní už bez omezení.

Sedm obcí na Kladensku zápolí o nejvyšší počet vyřezaných dýní (Ilustrační foto: Pavel Varvařovský)

 „Mým cílem bylo rozhýbat lidskou tvořivost a možnost zabavit jak děti tak dospělé. Výsledkem jsou mnohdy hotová umělecká díla a jako bonus, krásně nazdobené vesnice,“ uvedla exkluzivně hlavní organizátorka Katka Kostková, která žije v obci Doksy. Ta dále řekla: „Nečekali jsme tak velký zájem a rozhodně nás to těší, ale i zavazuje k dalším ročníkům. Budeme jen rádi, pokud se k nám přidají další obce a putovní cena, jak jinak než ve tvaru dýně, bude opravdu putovní.“

Letošního, druhého ročníku souboje, se účastní obce: Doksy, Velká Dobrá, Kamenné Žehrovice, Družec, Žilina, Lhota a Tuchlovice. Pořadatelé věří, že dalšího souboje se zúčastní mnoho dalších obcí na Kladensku. Vždyť jde především o to se dobře bavit a najít pro děti jinou zábavu než je svět elektroniky.

Pavel Varvařovský