ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Malí pacienti z dětského oddělení dostanou krásné pletené čepičky

Středa, 26. října 2022 08:39

Ručně pletené čepičky pro děti hospitalizované na dětském oddělení darovala kladenské nemocnici paní Zdeňka Nagyová, klientka SeneCura SeniorCentra v Praze-Slivenci. Jednadevadesátiletá seniorka, která v centru žije zhruba rok, uplete z darované vlny dvě čepičky týdně a kromě toho, že potěší malé pacienty, se tím i udržuje v kondici.

Malí pacienti z dětského oddělení dostanou krásné pletené čepičky (Foto: Nemocnice Kladno)

„Rozhodli jsme se čepičky věnovat právě dětskému oddělení kladenské nemocnice, protože tam pracuje moje maminka, a mám tak k této nemocnici osobní vztah,“ říká koordinátorka volnočasových programů pro klienty SeniorCentra Slivenec Romana Klímová.

„Jsme velmi rádi, že tyto pěkné čepičky můžeme předat našim malým pacientům a zpříjemnit jim tak pobyt v nemocnici. Paní Nagyové i centru SeneCura velmi děkujeme,“ doplňuje primář dětského oddělení kladenské nemocnice Tomáš Rosík.

Zdeňka pochází z Prahy a má dvě dcery, čtyři vnoučata Kryštofa, Zuzanku, Verunku a Honzíka. Radost jí dělají také tři pravnoučata Kryštof, Meda a Max. Kromě pletení jí těší také výroba keramiky, cvičení, práce na zahradě a podle svých slov nevynechá žádný výlet. „I ve svém věku je velmi aktivní a my jí za nemocnici přejeme hlavně pevné zdraví,“ vzkazuje mluvčí Oblastní nemocnice Kladno Olga Oliveriusová.