ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Kladenská nemocnice lákala lidi, aby darovali krev

Čtvrtek, 20. října 2022 08:57

Začátkem týdne se konala roadshow pro oslovení nových dárců krve, do které se zapojila také kladenská nemocnice. Tato akce byla součástí kampaně s názvem Hrdina je každý z nás a přilákala na stánek u Gymnázia Kladno několik desítek zájemců.

Kladenská nemocnice lákala lidi, aby darovali krev (Foto: Oblastní nemocnice Kladno)

„Zájem o téma dárcovství krve měli hlavně mladí lidé a studenti, kteří jsou právě v tom ideálním věku, kdy by mohli s darováním krve začít. Celkem jsme orientačně vyšetřili krevní skupinu 55 zájemcům, měřili jsme tlak, rozdávali letáčky s informacemi a drobné dárky. Jsem velmi rád, že lidé mají o tuto problematiku zájem a děkuji jim. Samozřejmě velmi děkuji již aktivníma dlouholetým dárcům krve,“ říká předseda představenstva Oblastní nemocnice Kladno Jaromír Bureš.

Kampaň Hrdina je v každém z nás vznikla v Oblastní nemocnici Příbram a postupně se do ní zapojily všechny nemocnice Středočeského kraje. Je inspirovaná činy kreslených superhrdinů a jejím smyslem je ukázat novým dárcům, že superhrdina nemusí střílet pavučiny ani otáčet zeměkoulí, aby zachránil lidské životy. Stačí jen chvilka času a 450 mililitrů krve. Darování krve je v současné medicíně stále klíčové, protože neexistuje žádná náhražka této vzácné tekutiny. Mít dostatečné zásoby krve a krevní plazmy je proto nezbytné pro každou nemocnici, a proto je role dárců naprosto zásadní. Dárcem krve se může stát každý zdravý člověk ve věku 18 – 65 let.