ČSAD KLADNO
  • Farmářské trhy
  • Kladno
  • Rebuy Stars

V Kladně svým vozem kličkoval opilý řidič, sebrali ho strážníci

Pátek, 14. října 2022 09:56

Ve středu v noci, svou nezvykle pomalou jízdou, upoutal pozornost hlídkujících strážníků řidič, který projížděl ulicí Pražská. Ten si nejprve pořádně přihnul z láhve a poté se vydal vstříc motoristickým dobrodružstvím.

V Kladně svým vozem kličkoval opilý řidič, sebrali ho strážníci (Ilustrační foto: KL)

Vozidlo jelo hodně pomalu a po silnici kličkovalo. Strážníci se proto rozhodli, že řidiče zastaví a zkontrolují, zda nemá zdravotní problém. Ještě, než to ale stihli udělat, muž své vozidlo zaparkoval v ulici Dlouhá sám. Hlídka šoféra vyzvala k předložení dokladů, potřebných k řízení motorového vozidla. Již při jednání s mužem, si strážníci všimli, že řidič komunikuje velice ztěžka, špatně artikuluje a je z něho cítit alkohol.

Na otázku strážníků, jestli před jízdou požil nějaký alkohol, mladík sdělil, že ne, ale že než stihl vystoupit z vozidla, vypil jedno plechovkové pivo.

„Dechovou zkoušku, ke které hlídka mladíka vyzvala, strážníkům odmítl s tím, že je teď momentálně chodec. Strážníci na místo přivolali Policii České republiky, která řidiče předvedla na své oddělení. Tam muž již s dechovou zkouškou souhlasil. Přístroj ukázal hodnotu 1,85 promile alkoholu v dechu. Opakovanou dechovou zkoušku a test na přítomnost omamných látek odmítl. Mladík je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ uvedla mluvčí Městské policie Kladno Alena Purkytová.