ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Buštěhrad bude žít kvalitním divadelním festivalem

Pátek, 14. října 2022 08:58

Po dvouleté vynucené pauze pro vás připravilo divadlo KiX v Buštěhradě další ročník malého festivalu s názvem Divadelní parkování. V letošním ročníku se můžete těšit na dvě skvělá představení pro dospělé a děti. 

Foto: Jiří Žitník

Pátek 14. října od 19:30 hodin

Jako první host bude již dobře známé a oblíbené Broukovcovo Kamdivadlo, které v Buštěhradě lidé viděli se skvělými monodramaty Jardy Střelky. Nyní uvede svou zbrusu novou hru pro dva herce „Duše v sajrajtu“ – dramatický šejkr o dvou stárnoucích hercích, kteří se rozhodnou vytvořit si vlastní poetické představení o době undergroundu. Libreto hry je tvořeno spojením textů Ivana M. Jirouse, Egona Bondyho, Pavla Zajíčka, Ivana Wernische, Jana Wericha či Jiřího Voskovce a vše je prolínáno hudbou skupiny The Plastic People of the Universe.

Úterý 18. října od 19:30 hodin

Dalším hostem je soubor Opera Žatec, který představí svou hru Kurz sebedestrukce. Nevybíravou komedii z prostředí úzce zaměřených skupinových psychoterapií, komedii, která vás zavede na okraj humoru a ještě dál.

Jednotlivé terapie vede silná a sebevědomá žena, která ještě v pauzách mezi kurzy zvládá pořádat velkolepou oslavu pro svého, v odborných kruzích velmi váženého, otce. Přípravy však začínají trochu drhnout a společně s nimi také terapie, které má hrdinka na dnešní den smluveny hned čtyři. Kurz boje proti sarkasmu, plastickým operacím i sebelítosti jsou pro ni skutečná výzva a každý vyžaduje zcela jiný přístup.

Vstupné na představení je dobrovolné. Rezervace je však nutná na rezervace@divadlokix.cz nebo na www.divadlokix.cz.

Jiří Žitník