ČSAD KLADNO
  • Vánoce Kladno
  • Den otevřených dveří
  • Práce ve Slaném

Nová galerie v Kladně hned na počátku zaujala i odborníky

Úterý, 11. října 2022 10:48

V nově vzniklé Galerii Cyrila Boudy v jeho rodném domě ve Vašatově ulici jsou právě k vidění nezapomenutelné návrhy kladenského rodáka Stanislava Lachmana.  Přezdívá se mu „pan Eta“, protože jeho vysavače, mixéry, fény a žehličky ETA znala naprostá většina československých domácností druhé poloviny 20. století.

Nová galerie v Kladně hned na počátku zaujala i odborníky (Foto: KL)

Retro domácí spotřebiče můžete v originálním pojetí a velikosti vidět i v Zahradě Kladenského zámku. Známými tvary se totiž inspiroval i kladenský výtvarník Pavel Holeček a v rámci bienále Kladenského salonu je vystavuje v jeho zahradní venkovní části.

Unikátní expozici levitujících spotřebičů v nadživotní velikosti mohli zájemci zhlédnout i na nádvoří muzea ve Slaném, kde byla umístěna přes léto. Takto nezvyklé představení domácích spotřebičů zaujalo širokou i zahraniční veřejnost.

Tato expozice patří mezi ty putovní, stejně jako expozice pod názvem Zdeněk Miller nejen Krtek, která byla jako prvnímu městu na její trase po republice zapůjčena do Slánského muzea. Poslední možnost navštívit Krtka ve Slaném je jen do konce tohoto týdne, po víkendu výstava končí. Těšit se můžete na pohádku, omalovánky, originály skic, autorovu oceňovanou černobílou filmovou prvotinu inspirovanou Kladnem O milionáři, který ukradl slunce.