ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Muž z Kladna měl zdravotní komplikace po té, co snědl kebab

Pátek, 7. října 2022 08:59

Řemeslník z Kladna si chtěl pochutnat na lahodném pokrmu v podobě kebabu. Po práci se proto vypravil na třídu T. G. M. a objednal si kebab. Večer dostal křeče a prožil si noc hrůzy. Krajská hygienické stanice však jeho tvrzení nepotvrdila, jelikož nedostala k tomuto případu patřičný podmět a nemohla tudíž zahájit šetření. 

Muž z Kladna měl zdravotní komplikace po té, co snědl kebab (Ilustrační foto: KL)

Podle zdroje blízkého Kladenským listům, který se stal údajně obětí otravy jídlem, byl kebab zakoupen na kladenské hlavní třídě T. G. M. „Toto jídlo patřilo po dlouhé roky k mým oblíbeným, jenže v pondělí se mi stala nemilá věc. Po pozření tohoto pokrmu jsem se v průběhu noci poměrně nepříjemně složil. Nejprve jsem měl podezření na virózu, ale nikdy jsem tak silnou neviděl. Manželka mě podala léky na teplotu, průjem i proti zvracení. Ráno mě bylo už lépe, proto jsem nevyhledal ani lékařskou pomoc, abych zbytečně nezatěžoval náš zdravotnický systém,“ popsal Kladenským listům událost poškozený strávník.

Zaměstnanci Krajské hygienické stanice se sídlem v Praze se do této provozovny nemohli rozjet, protože jim muž k tomu nedal patřičný podmět. „O tomto případu jsme nebyli informováni, proto jsme ani nezahájili patřičná šetření. Doporučujeme lidem, když něco podobného prožijí, aby neprodleně navštívili lékaře a poté nás kontaktovali. Poslední událost, kterou naše hygienická stanice v Kladně řešila, byl podmět od občana, který nám oznámil, že v restauraci s kebabem je špína,“ uvedla Dana Šalamunová z Krajské hygienické stanice.