ČSAD KLADNO
  • Vánoce Kladno
  • Den otevřených dveří
  • Práce ve Slaném

Ve Slaném si lidé nenechali ujít atraktivní Noc vědců

Úterý, 4. října 2022 07:06

Minulý pátek se ve Slaném konala další Noc vědců. A protože věda není nuda, tak se letošní ročník nesl v podtitulu s názvem Všemi smysly. Celá akce se konala pod záštitou města Slaného a jeho starosty Martina Hrabánka.

Ve Slaném si lidé nenechali ujít atraktivní Noc vědců (Foto: Jitka Krňanská)

Jedna noc, desítky míst v České republice, stovky lokalit v celé Evropské unii, nesčíslně příležitostí k setkáním se zajímavými lidmi, jedinečná možnost něco poznat, objevit, ale i pobavit se, zasoutěžit si nebo jen strávit nezvyklou noc s kamarády a přáteli. Noc vědců se opět konala v Gymnáziu V. B. Třebízského ve Slaném. Akce začala v pátek od 17 hodin a trvala do časných sobotních ranních hodin.

Z pátku na sobotu čekala na všechny zájemce ve Slaném plná škola pokusů, přednáška Zdeňka Bardona nebo pokusy od bruntálských kolegů. Dále také mohli příchozí zažít tmu se Světluškou nebo nabourat v simulátoru. Na Stezce mladého vědce si užili všichni spoustu zajímavých pokusů. Med a včelky viděli pod vedením Rosti – APINOVO a kdo chtěl, mohl si také například udělat černobílou fotografii.

Celá noc vědců byla pro širokou veřejnost opět zcela zdarma.