Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Na slánskou výstavu zvířectva se sjelo mraky lidí

Čtvrtek, 15. září 2022 07:50

Slánské modelářské středisko se v sobotu stalo dějištěm výstavy drobného zvířectva, akvarijních ryb a exotického ptactva. Na tu se do královského města sjely stovky lidí. Zajímavostí byli například vystavení závodní králíci.

Na slánskou výstavu zvířectva se sjelo mraky lidí (Foto: Pavel Varvařovský)

Na výstavě s tradicí byly k vidění i ke koupi například i dva druhy jeseterů. Na prezentaci chovatelů nechyběli ani papoušci nebo akvarijní rybičky. To, co je vždy základem výstavy drobného zvířectva, jsou králíci, drůbež a holubi. A v sobotu jich bylo k vidění několik set od vystavovatelů i z daleka.

Návštěvníci měli také možnost vidět takzvané závodní králíky. Ti soutěží ve skoku dalekém nebo vysokém. K prodeji byly i kaktusy nebo chovatelské potřeby. Nechybělo ani zastoupení včelařů, které zajímalo snad všechny, kde jinde si můžete z blízka prohlédnout včelí úl i se zajímavým výkladem. Výstava byla i tentokrát ozvláštněna prodejní výstavou kaktusů, atrakcemi pro nejmenší, bohatým občerstvením a nechyběla ani tombola.

Tentokrát přijal pozvání i starosta města Slaného Martin Hrabánek, který se zajímal nejen o výstavu samotnou, ale probral s předsedkyní Adélou Vondrákovou mnoho otázek týkajících se chovu a chovatelů drobného zvířectva. Počasí přálo „Jsem ráda, že si k nám našlo cestu hodně lidí i přesto, že zrovna dnes je v okolí mnoho jiných akcí,“ řekla Adéla Vondráková.