Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Most ve Slánské ulici v Kladně stále není hotový

Pátek, 9. září 2022 08:46

Rekonstrukce mostu ve Slánské ulici, který spojuje centrum města se Švermovem, se opět odkládá. Byť se práce vlečou již od minulého roku a nový termín dokončení měl být v červnu, tak komunikace, která spadá pod Středočeský kraj, zeje prázdnotou. Za nedodržení smluvních podmínek již padla pokuta téměř 3,5 milionů korun a posunutí termínu na 7. srpna. Bohužel se zdá, že hotovo nebude až do konce letošního roku.

Most ve Slánské ulici v Kladně stále není hotový (Foto: KL)

Realizace jedné z páteřních, dopravně významných a značně zatížených komunikací ve správě Středočeského kraje byla přerušena v situaci, kdy se blížil už poněkolikáté posunutý a prodloužený termín dokončení. Vleklá oprava dráždí kladenské řidiče už od srpna loňského roku, v současné době je na něm částečná uzavírka ve směru z centra města.

„Neschopnost dokončit projekt je už do nebe volající. Stavba mostu do Švermova je od začátku neúměrně dlouhá, na což jsme upozornili i humornými informačními cedulemi. Byli jsme za to kritizováni, ale termíny se nestíhají jeden za druhým a ukazuje se, že cedule s želvou byly více než na místě. Dopisem jsme apelovali na Středočeský kraj a požadujeme konečně už urychlené a efektivní řešení. Nabídli jsme kraji spolupráci a jsme dokonce připraveni most dodělat sami,“ uvedl kladenský primátor Milan Volf.

Přitom cedule upozorňující na vleklý stav rekonstrukce byly sundány krajem hned druhý den. Doteď tedy vedení města neví, kdy bude stavba dokončena a na jeho dopis, ať celou investici Středočeský kraj předá městu, které jí co nejrychleji dokončí, nikdo neodpověděl.