Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Vydejte se na výpravu za historií kladenské hlavní třídy

Středa, 7. září 2022 08:21

Spolek Halda pořádá již zítra výpravu za historií kladenské hlavní třídy. Od 17:30 hodin si užijete opravdu netradiční zážitek v historických kulisách.

Vydejte se na výpravu za historií kladenské hlavní třídy (Foto: KL)

Výprava se koná 8. září od 17:30 na adrese: Dům 550, Poděbradova 550, Kladno. Tam prožijete netradiční zážitek do historie v historických kulisách. Dozvíte se například o tom, jak se na hlavní třídě podnikalo na přelomu 19. a 20 století. U zážitkové kávy či čaje bude přednášet Zdeněk Pospíšil.

Jedinečný výhled z terasy neb oken je zaručen. Vstupné dle uvážení ctěného návštěvnictva. Rezervace netřeba, židlí bude dostatek.

Původním názvem Dlouhá ulice začala vznikat společně s prvním rozšířením Kladna za městské hradby a stala se hlavní tepnou Rakovnického předměstí. Většina staveb pochází z druhé poloviny 19. století a počátku 20. století, do té doby tu stávala jen barokní kaple sv. Floriána a dřevěné stodoly.

Stavební boom hlavní třídy se kryje s průmyslovým vzestupem města a rozvojem činnosti drobných živnostníků, kteří si zde začali otevírat své obchody. Jména některých přetrvala dlouhá desetiletí. V minulosti stával v ulici také městský chudobinec, starší ročníky pak ještě určitě pamatují, kde bývalo kino Oko.