Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kladenští strážníci se vrátili na přechody

Pondělí, 5. září 2022 06:23

Se začátkem školního roku, kdy se děti vrací do školních lavic, se na přechody pro chodce u kladenských základních škol vrátili také strážníci městské policie. Dohlížejí na to, aby se děti po prázdninách dostaly do školy co nejbezpečněji.

Kladenští strážníci se vrátili na přechody (Ilustrační foto: MP Kladno)

Bezpečnost chodců a zejména dětí byla vždy prioritou Městské policie Kladno. „Proto kladenští strážníci usměrňují provoz na přechodech a hlídkují u základních škol v průběhu celého školního roku a nikoli jen v prvním týdnu vyučování,“ sdělil ředitel kladenských strážníků Michal Strieborný.

Hlídky denní směny posílili strážníci z noční tak, aby bylo pokryto, co nejvíce přechodů, a navíc u vybraných škol hlídkovali i Asistenti prevence kriminality. První školní den bývá nejrizikovější, neboť řidiči ještě nejsou zvyklí na zvýšený pohyb chodců a děti jsou ještě z prázdnin rozdováděné. Strážníci noční směny proto denní hlídky posilovaly do konce tohoto týdne, a pokračovat budou i začátkem tohoto.

Se začátkem školního roku se do škol vrátí také strážníci Preventivně informační skupiny. Ti děti formou prezentací seznámí s tím, jak by se měly chovat v silniční dopravě, ať už jako chodci či cyklisté a seznámí je se základními pravidly provozu na pozemních komunikacích.