Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

V Městské knihovně bude zajímavá výstava fotografií

Úterý, 30. srpna 2022 08:16

Městská knihovna Kladno bude hostit putovní výstavu s názvem Paměť tváře / Tváře paměti… nejen nuceně nasazených o osudech lidí.

V Městské knihovně bude zajímavá výstava fotografií (Foto: KL)

Na unikátních snímcích budete moci vidět nejen nuceně nasazené, ale také osudy lidí pronásledovaných v období 2. světové války.

Slavnostní vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 8. září od 17:00 hodin v prostorách Městské knihovny Kladno. Nedílnou součástí bude beseda u kulatého stolu na téma Aktuální životní situace obětí nacismu v České republice, která proběhne ve čtvrtek 15. září od 17:00 hodin.

Portrétní fotografie obětí nacismu doplněné krátkým příběhem byly pořízeny Janou Stachovou v letech 2008–2009 s cílem zachytit a přiblížit osobní rovinu válečného utrpení. Výstava seznamuje diváky nejen s osudy obětí nacismu, ale prostřednictvím dvou informačních panelů. Zatímco jeden panel představuje aktuální nabídku služeb pro seniory, zejména přeživší oběti nacismu a jejich blízké, druhý je věnován vzdělávacím, dokumentačním a informační aktivitám.

„Snažíme se tak přispívat k předávání historických zkušeností pamětníků války, docenění jejich životních osudů a dokumentaci jejich osobních příběhů,” vysvětluje organizátor výstavy Pavel Voves.

„Výstava nám dává šanci upozornit společnost nejen na historické události, ale také zlepšit obraz seniorů jako takových a povzbudit zejména mladé lidi k tomu, aby se zapojili do péče o nejstarší spoluobčany, například formou dobrovolnictví,“ dodává Jana Stachová.