Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

V Kladně sprejer poškodil budovu školy, škoda je 100 tisíc

Středa, 24. srpna 2022 06:54

Policisté z obvodního oddělení Kladno-Kročehlavy šetří případ vandalismu, kdy neznámý pachatel barevnými spreji poškodil několik míst budovy jedné z kladenských škol. Škoda, kterou napáchal je 100 tisíc korun.

V Kladně sprejer poškodil budovu školy, škoda je 100 tisíc (Foto: PČR)

Dosavadním šetřením policisté zjistili, že dosud neztotožněný vandal, v době od 1. července do 2. srpna, pravděpodobně vylezl po hromosvodu budovy na střechu školy v Pařížské ulici v Kladně, kde poté barevnými spreji vytvořil různé obrazce a nápisy na několika místech komplexu budov. Tímto jednáním způsobil škodu v předběžné výši okolo 100 tisíc korun.

„Ve věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci, za což pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí až jeden rok odnětí svobody,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová.

„V této souvislosti se obracíme na veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání po vandalovi. Pokud jste si někoho všimli nebo poznáváte ,umělecké dílo´ sprejera, popřípadě máte jakékoliv poznatky, které by nám mohly pomoci k dopadení pachatele, kontaktujte nás, prosím, na telefonním čísle 974 873 568/576 nebo na mobilní telefon 602 262 702. Využít můžete také linku 158,“ dodala mluvčí Richterová.