Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Ve Slaném Kumpánova zahrada ožila uměním

Úterý, 23. srpna 2022 06:42

Dalším přispěním kavárníka Cyrila Thomase Navrátila pro oživení prostoru zahrady se stalo setkání dnes již světově uznávaného malíře Radka Jeronýma Meduny a klavírního virtuosa Abraháma Levi. Spojení výstavy obrazů a klavírního koncertu i přes deštivé počasí přilákalo nečekaně mnoho návštěvníků všech věkových kategorií.

Ve Slaném Kumpánova zahrada ožila uměním (Foto: Pavel Varvařovský)

Radek Jeroným Meduna od dětství inklinoval k výtvarnému umění, jeho fascinace malbou kresbou a tvořivostí všeho druhu ho přes různé techniky včetně nástěnných maleb přivedla k olejomalbě, ve které našel prostor pro ztvárnění svých pocitů myšlenek a představ. Jak sám uvedl „Od roku 2005 vystavuji nejen samostatně, ale často i s jinými umělci. Má tvorba, je k vidění v galeriích a mnoho mých děl je v soukromých sbírkách nejen v České republice, ale dnes už se dá říct, že je i po celém světě“.

Abrahám Levi, jehož kořeny jsou rusko-židovské, žije od narození v Praze kde i absolvoval své hudební vzdělání. Klavíru se věnuje od svých čtyř let a ve spojení s vrozeným talentem i přes své mládí patří mezi klavírní špičku. Spolupracuje s divadly a má za sebou mnoho i samostatných koncertů. „Klavír mi dává možnost otevřít se, vyjádřit své pocity a do jisté míry i prostřednictvím hudby oslovovat posluchače. Před sebou mám aktuálně studium hudby na prestižní Londýnské škole, kam jsem byl přijat,“ řekla Abrahám Levi. Pro návštěvníky Kumpánovi zahrady ve Slaném a milovníky klavírní hudby je připraven ještě jeden koncert a to 29. srpna, na kterém se můžete setkat s tímto virtuosem osobně.

O aktuálně plánovaných akcích v Kumpánově zahradě najdete informace na webu nebo Facebooku  Café Poeta.

Autor: Pavel Varvařovský