Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Přijďte do Hornického skanzenu Mayrau za zábavou i poučením

Úterý, 23. srpna 2022 06:27

V sobotu 27. srpna od 9 do 16 hodin pořádá známý mineralog Jiří Špalek a spolek Kladno srdcem a rozumem zastoupený Markétou Bergerovou ve spolupráci se Sládečkovým vlastivědným muzeem akci „Loučení s prázdninami a třetí ročník mineralogické – paleontologické burzy“.

Přijďte do Hornického skanzenu Mayrau za zábavou i poučením (Foto: Jiří Špalek)

Pro všechny příchozí je opět připraven celodenní a opravdu bohatý program. Pro děti skákací hrad, Minecraft podzemí, balonková dílna, rýžování zlata, odkrývání fosilií a mnoho dalších překvapení. Dospělé spíše bude zajímat mineralogicko – paleontologická burza, kde si můžou prohlédnout ale i zakoupit vzorky minerálů a fosílií z celého světa nebo se zúčastnit některé z odborných přednášek ze světa geologie. Samozřejmostí je již tradičně také možnost občerstvení u některého z mnoha stánků po celou dobu konání akce.

Člověkem, který stál u zrodu a hlavním organizátorem, této burzy je Jiří Špalek. Sám sběratel, obchodník, vystavovatel a odborník v oblasti minerálů. „Jako sběratel a vystavovatel minerálů jsem za více než 30 let procestoval doslova všechny kontinenty světa a jsem rád, že získané zkušenosti mohu využít nejen při pořádání podobných výstav. Také po odborné stránce například spolupracuji s mnoha muzei. Pro nás, jako pořadatele, po mnoha měsících příprav takové akce je tou největší odměnou spokojenost nejen vystavovatelů ale i všech návštěvníků,“ řekl pořadatel Jiří Špalek.