Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

V neděli se z Kladna vypraví speciální vlak za poznáním i zábavou

Pátek, 12. srpna 2022 10:25

Již tuto neděli z Hlavního nádraží v Kladně vyrazí zážitkový vlak do muzea Českých drah v Lužné u Rakovníka. Celodenní výlet bude stát jistě za to.  

V neděli se z Kladna vypraví speciální vlak za poznáním i zábavou (Foto: KL)

Příznivci vlaků i vláčků všech věkových kategorií mohou využít jeden z prázdninových dnů jako výlet vlakem do muzea Českých drah v Lužné u Rakovníka. Jelikož jde o speciální vlak tak jeho odjezd je plánován na 8.00 a výletníci budou mít celou cestu možnost i občerstvení. 

Muzeum v Lužné u Rakovníka je největší tuzemské železniční muzeum. Nachází se v prostorách bývalé výtopny společnosti Buštěhradské dráhy. V areálu je vybudován okruh úzkorozchodného kolejiště s možností svezení pro návštěvníky.

V expozici najdete jak nablýskané parní lokomotivy širokého věkového rozpětí a mnoho osobních i nákladních vagónů, tak nejrůznější předměty z historie železnic, například signalizační a zabezpečovací techniku, již téměř nepoužívané nářadí, modely vlaků a také železniční dílny, kde se opravují a renovují staré exponáty. Na své si tam přijdou i děti. Součástí výletu bude i prohlídka rotundy.

Předpokládaný návrat je v 17.30 a cena je 150 korun včetně vstupného do muzea.