ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Kumpánova zahrada bojuje o titul Stavba roku Středočeského kraje 2022

Úterý, 2. srpna 2022 10:47

Podpořte projekt v soutěžní přehlídce Stavba roku Středočeského kraje 2022. Kumpánova zahrada je přihlášena do soutěžní přehlídky. Zároveň ji navštívil mobilní kavárník.

Kumpánova zahrada bojuje o titul Stavba roku Středočeského kraje 2022 (Foto: MěU Slaný)

Před týdnem bylo spuštěno na webu soutěže hlasování veřejnosti letošního ročníku, které bude otevřené do 28. září 2022 do 24:00 hodin. Pokud se vám projekt líbí, podpořte ho hlasováním ZDE: 

Pojízdná poetická kavárnička Café Poeta se svéráznou tematikou, ovlivněnou kavárníkovým dlouhodobým pobytem ve Francii a Španělsku, zakotvila minulou v neděli v Kumpánově zahradě ve Slaném. Návštěvníci si mohli dát kávu, čokoládu, víno, limonády nebo moučník.

Překladatel, básník a nyní i kavárník Cyril Thomas Navrátil návštěvníkům parku nabídl kávu, čokoládu, víno, limonády, brownies a moučníky dle denní nabídky. Kromě dobrot tekutých i pevných (vyrobených vlastnoručně dle originálních receptur) přivezl i své dvě knihy. U přenosné knihovničky ve starodávném kufru s ním byla mít možnost pohovořit v několika jazycích o všemožných tématech.

Cyril je „renesančním mužem 21. Století“ (Devatero řemesel, desáté kavárna) a nemá rád stereotyp. Pro své zákazníky připravuje program na každý den, kdy je kavárnička otevřena.

Návštěvníci zahrady se mohli nejenom občerstvit, ale také si pojízdnou kavárnu pomalovat. Pro prvních 50 malířů byly připraveny tempery, které věnoval starosta města Martin Hrabánek. Nejlepší malby Cyril zalakuje a stanou se součástí kavárny.