ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

V Kladně kradl dvaadvacetkrát odsouzený recidivista

Neděle, 31. července 2022 10:51

Nenapravitelný zloděj, který byl již dvaadvacetkrát odsouzen zejména pro majetkovou trestnou činnost, a navíc byl nedávno propuštěn z výkonu trestu, opět zamířil do obchodů s úmyslem krást. Nyní mu opět hrozí až tři roky za mřížemi.

V Kladně kradl dvaadvacetkrát odsouzený recidivista (Ilustrační foto: KL)

Čtyřicetiletý recidivista vstoupil na začátku týdně, v půl třetí odpoledne, do prodejny se sportovním zbožím a oblečením, v ulici Petra Bezruče v Kladně, kde se ujal několika kusů oblečení a plátěné tašky. Některé oděvy si oblékl na sebe a zbylé zboží vložil do odcizené tašky a odešel z prodejny ven. Po pár minutách vešel do dalšího obchodu, v němž pobral různé zboží a vložil jej do plátěné tašky. V tu chvíli ho ale při krádeži přistihl prodavač prodejny a ihned kontaktoval policii.

„Hlídce po příjezdu na místo nebyl zloděj neznámou tváří, okamžitě ho zadrželi a eskortovali na obvodní oddělení k dalším služebním úkonům. V evidencích policisté zjistili, že byl celkem dvaadvacetkrát odsouzen převážně pro majetkovou trestnou činnost. Známému recidivistovi posléze sdělili podezření ze spáchání trestného činu krádeže, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětím svobody na šest měsíců až tři léta,“ vysvětlila policejní mluvčí Michaela Richterová.