ČSAD KLADNO
  • Farmářské trhy
  • Kladno
  • Rebuy Stars

Kladenští policisté se zaměřili na vozidla houbařů a rybářů

Sobota, 16. července 2022 07:20

Každým rokem v těchto měsících začíná houbařská sezóna. Oddělení tisku a prevence ve spolupráci s policisty oddělení hlídkové služby uskutečnilo v pondělí preventivně bezpečnostní akci zaměřenou na kontroly motorových vozidel, která postávají u lesních porostů nebo vodních ploch. Akce byla taktéž spojena s kontrolou vozidel rybářů.

Kladenští policisté se zaměřili na vozidla houbařů a rybářů (Foto: PČR)

V průběhu letních a podzimních měsíců je zvýšený počet návštěvníků v lesních porostech převážně za účelem sbírání hub. Houbaři, ale i ostatní občané, kteří se jdou projít do přírody nebo využívají lesní porosty k procházkám se psy, ponechávají svá vozidla zaparkována u lesních a polních cest.  Za svým velkým koníčkem, jako je houbaření se většina z nich přepravuje ze svého vzdáleného bydliště do blízkosti lesa svými vozidly, která jsou poté mnohdy odstavena na opuštěných místech Těchto sezónních houbařských aktivit a zaparkovaných vozidel ve velmi odlehlém terénu zneužívají zloději ve svůj prospěch. Nejde ale ani opomenout na vozidla rybářů, kteří v některých případech mají svá vozidla na dohled a i přesto se nenechavcům podaří z jejich automobilů odcizit věci a mnohdy i drahá rybářská náčiní.

„Kladenští policisté z těchto důvodů provedli v dopoledních hodinách preventivně kontrolní činnost u lesních porostů v okolí města Kladna. V průběhu této akce bylo zkontrolováno celkem jednadvacet vozidel na parkovištích, odpočívadlech a podél lesních cest. Jednalo se například o rozcestí U Ručiček, Důl Libušín nebo nádraží Kamenné Žehrovice, ale také vodní plochu Záplavy. V rámci celé preventivní akce nebylo shledáno žádné vloupání do vozidla ani jeho poškození,“ uvádí policejní mluvčí Jana Šteinerová.

„Policisté při kontrolní činnosti po prohlídce všech vozidel, ponechali řidičům u každého za stěračem preventivní leták. Touto preventivní akcí jsou všichni řidiči upozorňováni, aby ve vozidlech neponechávali žádné věci, neboť zde zapomenuté například peněženky, mobilní telefony, notebooky, batohy, kufříky, kabelky, ale i tašky s nákupem, a to především na viditelných místech, jsou velkým lákadlem pro zloděje a pokud je vozidlo mimo dohled, tak i snadnou kořistí. S přítomnými majiteli vozidel pohovořili a upozornili je na nebezpečí,“ dodala Jana Šteinerová.

Policejní hlídka se v době prováděné kontrolní činnosti setkala s kladnými ohlasy od přítomných rybářů a houbařů, kteří činnost policistů vítali.