ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Veterány čeká v sobotu opět populární Slánský okruh

Čtvrtek, 14. července 2022 06:19

Klub Historických Vozidel Slaný pořádá, po dvouleté odmlce, tuto sobotu tradiční setkání historických vozidel Slánský okruh. Tradice závodu sahá až do roku 1952, kdy se absolutním vítězem ve Slaném stal legendární František Šťastný na svém motocyklu Norton. Letos se bude opět závodit O pohár starosty Královského města Slaného.

Foto: KL

Účastníky v letošním roce opět čeká orientační jízda po Slaném a okolím města v délce přibližně 50 kilometrů. Jezdce nemine, jako tradičně, plnění dovednostních a vědomostních úkolů. Na startu a na trati bude opět provázet motoristický komentátor a patron akce Standa Berkovec.

Sraz vozidel je v 8 hodina na Masarykově náměstí v centru Slaného. Do pravého poledne se potom uskuteční jejich přehlídka. Vyhlášení výsledků je od 16.30 hodin. O doprovodný hudební program se postará Swing Quartet Otakara Martinovského.

„Slánský okruh je letos věnován legendární české automobilové značce Praga, která letos slaví 115. výročí od svého vzniku,“ uvedl ředitel Slánského okruhu Martin Nič. Ve vozidle této značky přijede také i letošní jubilant Emil Příhoda, který slaví 90. narozeniny.

„U příležitosti výročí slavné značky na Masarykově náměstí jsme si dovolili do Slaného pozvat ještě i další významnou osobnost, která se zasloužila o novodobý porevoluční rozvoj věhlasné Pragovky. Kdo tou druhou osobnostní bude, si ponecháme jako překvapení. Všichni, kteří si s námi chtějí užít jedinečné červencové setkání na Slánském okruhu, jsou srdečně zváni, ať již jako účastníci závodu, majitelé historických vozidel s datem výroby do roku 1983 nebo jako diváci. Přijďte nás podpořit a společně si užít motoristický svátek s vůní benzínu,“ doplnil Martin Nič.