ROYAL Fitness SAMK Měsíčník Kladno
ČSAD KLADNO Farmarske trhy Nad Kladnem Klapod
 • Nad Kladnem
 • SAMK
 • SOU a SOŠ Kladno

Makléřka Edita Kaiserová představuje: Reality MINOR

Pátek, 1. července 2022 06:11

Z veřejných sdělovacích prostředků přicházejí různé zprávy realitního trhu. Jak si realitní trh vede v našem regionu? Jaký je vývoj cen? Co lze v nejbližších měsících na realitním trhu očekávat? To jsou jistě otázky, které mnohé z vás zajímají. Zeptali jsme se za vás jedné z předních realitních makléřek pro daný region Edity Kaiserové ze společnosti Reality MINOR ve Slaném.

Makléřka Edita Kaiserová (Foto: KL)

Edito, prosím představte nám nejdříve Vás a vaši společnost.

Nejdříve bych ráda poděkovala za tuto příležitost a možnost zodpovědět otázky týkající se realitního trhu v našem regionu, které zajímají vaše čtenáře. Jmenuji se Edita Kaiserová a působím jako realitní makléřka hlavně ve Slaném, Kladně, Praze a všude tam, kde mě moji klienti potřebují. Do realitního businessu jsem přišla před více jak 10 lety. Od té doby se realitám věnuji naplno a troufám si říct, že velmi úspěšně. Začínala jsem v jiné společnosti, než jsem dnes a před pěti lety jsem se rozhodla pro spolupráci s realitní kanceláří Reality MINOR. Svojí činností jsme posílili skupinu realitních společností, které dělají svou práci odborně, pečlivě a s vysokým nasazením. Dovolím si přidat i s velkou empatií a „srdcem“.

Kde sídlíte a co jsou vaše hlavní činnosti?

Naše společnost sídlí ve Slaném, ale díky výborné znalosti Kladna, Loun, Prahy a širokého okolí, realizujeme prodeje a pronájmy i v těchto lokalitách. K hlavním činnostem patří samozřejmě prodej, pronájem bytů, domů, ale i chat, zahrad, polností a podobně. Kromě nabídky nemovitostí k prodeji či pronájmu a prodeje bytů v rámci developerských projektů naše kancelář provádí rovněž například odhady tržních cen nemovitostí, přípravu nemovitostí k prodeji včetně profesionálního nafocení, 3D vizualizace, odhady pro dědická řízení a řadu dalších služeb. A to vždy s vysokým pracovním nasazením, lidským přístupem, profesionálními znalostmi a mnohaletými zkušenostmi na realitním trhu.

Poptávka po nemovitostech byla posledních několik let vyšší, než jejich nabídka. Teď je tomu spíše naopak, že? Co se stalo? Co bylo jinak?

Jiný byl prodej z hlediska rychlosti a nárůstu cen nemovitostí. Loňský rok byl v tomto ohledu opravdu velmi výjimečný. Nabídka nemovitosti, která měla reálně stanovenou kupní cenu a profesionální prezentaci, trvala opravdu krátce. Nyní lze již pozorovat stagnaci. Zatím nijak výraznou, ale již ceny nerostou, v některých případech zatím jen pozvolna klesají a prodej se mírně prodlužuje. To je samozřejmě cítit v různých segmentech realitního trhu jinak. Byty a domy pro bydlení jsou v trochu odlišné situaci než investiční byty a než chaty a zahrady. Hlavní důvody pro prodej či koupi nemovitostí zůstávají stále stejné. Ty okolnosti jsou především: svatba, rozvod, narození, úmrtí. Tyto události se dějí navzdory ekonomické situaci či dalším podobným situacím. Ale bezesporu pravdou je, že vysoké úrokové sazby a ekonomická situace rodin či jednotlivců znemožní v nejbližších měsících či letech řešit svou bytovou otázku koupí nové nemovitosti.

Jaká je situace s pronájmy?

Pronájmy řeším především ve Slaném, ale domnívám se, že situace bude obdobná i v jiných lokalitách. Poptávka po pronájmech je stále opravdu velká. Je to způsobeno především dvěma faktory. První je nedosažitelnost hypotéčních úvěrů pro určitou skupinu lidí a nutnost řešit svou bytovou otázku právě pronájmem. Druhým faktorem je válečný konflikt na Ukrajině. Ve Slaném i před začátkem války na Ukrajině pracovalo v zdejších průmyslových podnicích nemálo ukrajinských pracovníků. Po vypuknutí války přišly za svými muži, otci a partnery jejich ženy s dětmi. V krátkém časovém období se rapidně zvýšila poptávka po nemovitosti k pronájmu. Muži do té doby žijící na ubytovně či po více lidech v jednom bytě, potřebovali najednou soukromí a bezpečí pro své rodiny.

Nyní dovolte, abych přeladil trochu na osobnější notu. Poodhalte prosím našim čtenářům, v čem spočívá úspěch realitách a jak ho dosáhnout?

Tak trocha filozofování (smích)? Co je to úspěch? Pro mě osobně, když jsou všichni zúčastnění ne spokojení, ale když jsou nadšení! Když obchod dopadne, je to výhra. Když vše proběhne hladce a pokud už se vyskytne komplikace, když ji dobře vyřešíme a vše zdárně dokončíme. Jsem ráda, když mohu pomoci a být tou jistotou, na kterou se mohou klienti vždy obracet. Úspěch je pro mě, když se na mě opakovaně klienti obrací, když mě doporučují svým přátelům a známým, když se za mnou zastaví v kanceláři, aby mě pozdravili, jelikož jsme se nějaký čas neviděli. A jak ho lze dosáhnout? Poskytováním odborné a profesionálně nastavené služby. Tvrdou prací, proklientským nastavením, empatií a znalostmi. A nadšením pro věc! To klient pozná!

Kde Vás mohou klienti najít? Jak se na Vás mohou obrátit?

Máme kancelář ve Slaném v ulici Soukenická 58. Tam nás mohou najít. Ale obrátit se na nás s dotazem mohou i na telefonních číslech 606 865 998 a 773 555 444 nebo na e-mail: edita.kaiserova@realityminor.cz a info@realityminor.cz.

Na závěr našeho rozhovoru prosím upozorněte naše čtenáře na nějaké zajímavé nemovitosti z vaší nabídky.

Určitě si dovolím upozornit z oblasti investičních nemovitostí na byt 1+kk ve Slaném v ulici Rabasova, ve kterém již 10 let bydlí spolehlivá nájemnice a ráda by zůstala nadále a na dům ve Smečně, s několika bytovými jednotkami. Z nemovitostí pro bydlení si dovolím upozornit na dva domy v obci Studeněves, které svou polohou a vybavením patří k velmi zajímavým nemovitostem. Celou naši nabídku najdete na webových stránkách www.realityminor.cz.

Foto: Reality MINOR
Foto: Reality MINOR
Foto: Reality MINOR

 1. pozvánka

  Ve čtvrtek zahájí Kladenský zámek druhou část výstavy: Jiří Hanke- 50 let s fotografií

 2. pozvánka

  Čarodějnické rejdění na Sletišti se Sportovními areály města Kladna

 3. zprávy

  Poznejte osobnosti Kladna, pozvání do Klapodu přijal Leoš Stránský, splnil si sen, je kaskadér

 4. info z radnice

  Infocentrum města Slaný získalo cenu České unie cestovního ruchu

 5. zprávy

  Redakční výběr toho co vám možná tento týden v Kladenských listech uteklo

 6. zprávy

  Všechny zastávky v kraji budou na znamení

 7. krimi

  Složky IZS zasahovaly v Kladně-Rozdělově při záchraně života nezletilé osoby

 8. video

  V Kladně došlo k napadení několika mladých žen, policie hledá další poškozené a svědky

 9. krimi

  Policisté objasnili vloupání do rodinných domů v Hostouni

 10. pozvánka

  Již zítra můžete oslavit den země v Zooparku Zájezd

 11. info z radnice

  Slaný se opět zapojí do akce „Den země“

 12. zprávy

  Učitele/ky, asistenty/ky přijme ZŠ škola ve Svárově s tradicí od roku 1905

 13. sport

  Fitness ráno pro dámy v Royal Fitness

 14. krimi

  Speed Marathon 2024, akce zaměřená na měření rychlosti, víme kde to bude, už zítra

 15. zprávy

  Strážníkům v Kladně se podařilo najít odcizeného psa, ukradl ho bezdomovec

 16. info z radnice

  Královské město Slaný opět podpoří zájmové organizace a spolky

 17. zprávy

  Klapod je zpět, poznejte osobnosti Kladna, Vránu našli v hospodě

 18. zprávy

  Vyhrajte se Zooparkem Zájezd, unikátní dokument stojí za zhlédnutí

 19. pozvánka

  Den země Kladno oslaví v Zahradě Kladenského zámku

 20. video

  Záchranářská ulička neboli ulička pro život, její zneužití je porušením zákona