SAMK TV Měsíční Kladno
ČSAD KLADNO KLAPOD
 • KLAPOD
 • Restaurace Sleťák
 • SOU a SOŠ Kladno

Makléřka Edita Kaiserová představuje: Reality MINOR

Pátek, 1. července 2022 06:11

Z veřejných sdělovacích prostředků přicházejí různé zprávy realitního trhu. Jak si realitní trh vede v našem regionu? Jaký je vývoj cen? Co lze v nejbližších měsících na realitním trhu očekávat? To jsou jistě otázky, které mnohé z vás zajímají. Zeptali jsme se za vás jedné z předních realitních makléřek pro daný region Edity Kaiserové ze společnosti Reality MINOR ve Slaném.

Makléřka Edita Kaiserová (Foto: KL)

Edito, prosím představte nám nejdříve Vás a vaši společnost.

Nejdříve bych ráda poděkovala za tuto příležitost a možnost zodpovědět otázky týkající se realitního trhu v našem regionu, které zajímají vaše čtenáře. Jmenuji se Edita Kaiserová a působím jako realitní makléřka hlavně ve Slaném, Kladně, Praze a všude tam, kde mě moji klienti potřebují. Do realitního businessu jsem přišla před více jak 10 lety. Od té doby se realitám věnuji naplno a troufám si říct, že velmi úspěšně. Začínala jsem v jiné společnosti, než jsem dnes a před pěti lety jsem se rozhodla pro spolupráci s realitní kanceláří Reality MINOR. Svojí činností jsme posílili skupinu realitních společností, které dělají svou práci odborně, pečlivě a s vysokým nasazením. Dovolím si přidat i s velkou empatií a „srdcem“.

Kde sídlíte a co jsou vaše hlavní činnosti?

Naše společnost sídlí ve Slaném, ale díky výborné znalosti Kladna, Loun, Prahy a širokého okolí, realizujeme prodeje a pronájmy i v těchto lokalitách. K hlavním činnostem patří samozřejmě prodej, pronájem bytů, domů, ale i chat, zahrad, polností a podobně. Kromě nabídky nemovitostí k prodeji či pronájmu a prodeje bytů v rámci developerských projektů naše kancelář provádí rovněž například odhady tržních cen nemovitostí, přípravu nemovitostí k prodeji včetně profesionálního nafocení, 3D vizualizace, odhady pro dědická řízení a řadu dalších služeb. A to vždy s vysokým pracovním nasazením, lidským přístupem, profesionálními znalostmi a mnohaletými zkušenostmi na realitním trhu.

Poptávka po nemovitostech byla posledních několik let vyšší, než jejich nabídka. Teď je tomu spíše naopak, že? Co se stalo? Co bylo jinak?

Jiný byl prodej z hlediska rychlosti a nárůstu cen nemovitostí. Loňský rok byl v tomto ohledu opravdu velmi výjimečný. Nabídka nemovitosti, která měla reálně stanovenou kupní cenu a profesionální prezentaci, trvala opravdu krátce. Nyní lze již pozorovat stagnaci. Zatím nijak výraznou, ale již ceny nerostou, v některých případech zatím jen pozvolna klesají a prodej se mírně prodlužuje. To je samozřejmě cítit v různých segmentech realitního trhu jinak. Byty a domy pro bydlení jsou v trochu odlišné situaci než investiční byty a než chaty a zahrady. Hlavní důvody pro prodej či koupi nemovitostí zůstávají stále stejné. Ty okolnosti jsou především: svatba, rozvod, narození, úmrtí. Tyto události se dějí navzdory ekonomické situaci či dalším podobným situacím. Ale bezesporu pravdou je, že vysoké úrokové sazby a ekonomická situace rodin či jednotlivců znemožní v nejbližších měsících či letech řešit svou bytovou otázku koupí nové nemovitosti.

Jaká je situace s pronájmy?

Pronájmy řeším především ve Slaném, ale domnívám se, že situace bude obdobná i v jiných lokalitách. Poptávka po pronájmech je stále opravdu velká. Je to způsobeno především dvěma faktory. První je nedosažitelnost hypotéčních úvěrů pro určitou skupinu lidí a nutnost řešit svou bytovou otázku právě pronájmem. Druhým faktorem je válečný konflikt na Ukrajině. Ve Slaném i před začátkem války na Ukrajině pracovalo v zdejších průmyslových podnicích nemálo ukrajinských pracovníků. Po vypuknutí války přišly za svými muži, otci a partnery jejich ženy s dětmi. V krátkém časovém období se rapidně zvýšila poptávka po nemovitosti k pronájmu. Muži do té doby žijící na ubytovně či po více lidech v jednom bytě, potřebovali najednou soukromí a bezpečí pro své rodiny.

Nyní dovolte, abych přeladil trochu na osobnější notu. Poodhalte prosím našim čtenářům, v čem spočívá úspěch realitách a jak ho dosáhnout?

Tak trocha filozofování (smích)? Co je to úspěch? Pro mě osobně, když jsou všichni zúčastnění ne spokojení, ale když jsou nadšení! Když obchod dopadne, je to výhra. Když vše proběhne hladce a pokud už se vyskytne komplikace, když ji dobře vyřešíme a vše zdárně dokončíme. Jsem ráda, když mohu pomoci a být tou jistotou, na kterou se mohou klienti vždy obracet. Úspěch je pro mě, když se na mě opakovaně klienti obrací, když mě doporučují svým přátelům a známým, když se za mnou zastaví v kanceláři, aby mě pozdravili, jelikož jsme se nějaký čas neviděli. A jak ho lze dosáhnout? Poskytováním odborné a profesionálně nastavené služby. Tvrdou prací, proklientským nastavením, empatií a znalostmi. A nadšením pro věc! To klient pozná!

Kde Vás mohou klienti najít? Jak se na Vás mohou obrátit?

Máme kancelář ve Slaném v ulici Soukenická 58. Tam nás mohou najít. Ale obrátit se na nás s dotazem mohou i na telefonních číslech 606 865 998 a 773 555 444 nebo na e-mail: edita.kaiserova@realityminor.cz a info@realityminor.cz.

Na závěr našeho rozhovoru prosím upozorněte naše čtenáře na nějaké zajímavé nemovitosti z vaší nabídky.

Určitě si dovolím upozornit z oblasti investičních nemovitostí na byt 1+kk ve Slaném v ulici Rabasova, ve kterém již 10 let bydlí spolehlivá nájemnice a ráda by zůstala nadále a na dům ve Smečně, s několika bytovými jednotkami. Z nemovitostí pro bydlení si dovolím upozornit na dva domy v obci Studeněves, které svou polohou a vybavením patří k velmi zajímavým nemovitostem. Celou naši nabídku najdete na webových stránkách www.realityminor.cz.

Foto: Reality MINOR
Foto: Reality MINOR
Foto: Reality MINOR

 1. krimi

  Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

 2. foto

  Handikopavené děti zažily v Řisutech ocenění svého celoročního snažení

 3. krimi

  Přes zákaz řídili auta, hrozí jim dva roky za mřížemi

 4. zprávy

  Kladenská nemocnice má za září na kontě 54 miminek

 5. zprávy

  Po stopách zvoniček na slánsku se vydaly stovky lidí

 6. zprávy

  KlaPod nasadil laťku hodně vysoko, otevřete nový podcast

 7. pozvánka

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

 8. zprávy

  Jdu za svým snem, příběh studentky zdrávky v Kladně, asistenční pes jí doprovází i ve škole

 9. krimi

  Daší opilec za volantem byl dopaden, naměřili mu téměř dvě promile alkoholu

 10. foto

  Pátý food festival ve Slaném byl oslavou jídla ze všech koutů světa

 11. povidka

  Muzejnice Hana doporučuje kam ve Slaném zajít za zábavou a poučením

 12. zprávy

   Kraj opět přispěje obcím na péči o vysazené stromy, je mezi nimi i Slaný

 13. zprávy

  Rodinný Park Mirakulum přivítal pěstounské rodiny

 14. pozvánka

  Už v neděli 1, října začíná v Kladně týden plný architektury a dobrodružství

 15. zprávy

  Zlonice a Běleč dostanou od Středočeského kraje peníze na svůj rozvoj na svůj rozvoj

 16. zprávy

  Kladenští siláci bodovali i na MS ve Vídni 2023

 17. krimi

  Zatím neznámá osoba odcizila osm triček za 14 000 korun

 18. sport

  Minigolf v Kladně na Sletišti je stále v provozu

 19. zprávy

  TV měsíčník Kladno je znovu tady, nově si můžete reportáže pustit i na podcastu KlaPod

 20. zprávy

  Češi dnes slaví Den české státnosti – svatý Václav