Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Slánský aquapark chystá změny

Čtvrtek, 16. června 2022 11:25

Slánský aquapark zvýhodní od 17. června hodinové vstupenky. Pro návštěvníky si připravil dvoutýdenní akci 1 + 1 hodina zdarma. Milovníci vodních sportů ji budou moci využít až do konce měsíce. Zároveň se v sobotu 18. června otevře venkovní zahrada, která zůstala po rekonstrukci uzavřena. Změnu provozní doby i využití atrakcí zaznamenají všední dny v týdnu od 20. do 24. června. Otevírat bude bazén až v 16 hodin a tobogán se v tomto období odstaví z provozu. Čeká ho oprava reklamované horní části schodiště. Oslavu posledního školního dne si děti a studenti užijí naplno. Pokud přinesou vysvědčení, budou mít vstup zdarma.

Slánský aquapark chystá změny (Foto: KL)

Již od tohoto pátku mohou návštěvníci slánské plavecké haly využít zvýhodněného vstupu, kdy za cenu jedné zaplacené hodiny získají automaticky vstupenku na 120 minut. Děti od tří do patnácti let, studenti a senioři budou mít dvě hodiny za 80 korun a dospělí za 110 korun. Místostarosta města Radek Vondráček doplňuje: „Nejedná se o jediné akce tohoto typu. Do budoucna, a zejména pak právě v létě, chceme aquapark promovat podobnými nabídkami a balíčky. Ať už se jedná o výrazně zlevněné rodinné vstupné a podobně.“

Od soboty se otevře i venkovní zahrada, která tak nabídne možnost slunění a relaxace na trávníkových plochách, kde je umístěno i mlžítko, které bylo v minulosti například na náměstí. Tento prostor zůstal, jako jediný po dokončené rekonstrukci, uzavřený. Trávník potřeboval ještě čas na zesílení a na střeše probíhaly ještě drobné dokončovací práce a tak byla zahrada uzavřena i z důvodu bezpečnosti.

V pondělí 20. června se na pět dnů uzavře tobogán. „Po několika dnech provozu byly, pod horní podestou vstupu do tobogánu, zjištěny stékající kapky rezavé vody. Po konzultaci se stavebním dozorem je to pravděpodobně způsobeno nedostatečným ošetřením původní ocelové konstrukce. V rámci reklamace tak bude muset dodavatel rozebrat poslední díl schodiště u vstupu do tobogánu, ocelovou konstrukci řádně ošetřit a horní díl namontovat zpět. Z tohoto důvodu bude bohužel uzavřen tobogán od pondělí 20. června do pátku 24. června. V tomto období bude aquapark pro veřejnost otevřen až od 16 hodin, aby se nutné práce zvládly realizovat do pátku a o víkendu mohl být tobogán opět v provozu. Omlouváme se návštěvníkům za komplikace a děkujeme za pochopení,“ sdělil jednatel VSH Slaný Radek Hlavatý.

Od soboty 25. června budou bazén i atrakce otevřeny v běžném režimu pondělí až pátek od 14 do 22 hodin a o víkendu od 9 do 22 hodin. Žáci a studenti, kteří s sebou přinesou do aquaparku ve čtvrtek 30. června vysvědčení, získají volný vstup bez omezení.