ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

FOTO: Ve Slaném se otevřela Kumpánova zahrada

Pondělí, 13. června 2022 09:30

Město Slaný realizovalo park u bývalé vily továrníka Přibyla. Ten dostal nový kabát, a to včetně svého názvu. Nyní se jmenuje Kumpánova zahrada. Veřejnost se v něm projde od 1. července.

Ve Slaném se otevřela Kumpánova zahrada (Foto: Pavel Varvařovský)

Josef Kumpán, který se narodil roku 1885 v Mladé Boleslavi, byl významným českým krajinářským a zahradním architektem. K jeho tvorbě patří celá řada významných vilových a zámeckých zahrad, mezi něž se řadí také ta u vily továrníka Přibyla ve Slaném.

Park byl projektován tak, aby respektoval typické znaky Kumpánovy tvorby, velmi typická je například bílá barva dřevěných prvků. Právě proto, že celá revitalizace parku je nesena v duchu Kumpánovy tvorby, rozhodli se ve Slaném pojmenovat revitalizovaný park Kumpánova zahrada. Její slavnostní otevření se odehrálo o víkendu.  

„Pro mě, jako pro Slaňáka, otevření zahrady znamená zakončení jedné dlouhé etapy. V dětství jsem sem chodil hrát minigolf a tenis. A ten park pro nás byl takovým místem setkávání. Jsem rád, že se vše podařilo a park znovu bude sloužit veřejnosti,“ uvedl slánský starosta Martin Hrabánek.