ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Ve slánském muzeu se zabydlel Milerův Krteček

Pátek, 10. června 2022 08:45

Zdeněk Miler byl výtvarník, režisér a scénárista, který by letos 21. února oslavil 101 let. Loni se proto u této příležitosti v Kladenském zámku otevřela stálá expozice s názvem Zdeněk Miler nejen Krtek. Od včerejšího dne si výstavu ve svém městě mohou prohlédnout i obyvatelé Slaného. Slavná postavička, která se podívala i do vesmíru, se totiž zabydlela ve slánském muzeu na Masarykově náměstí.

Ve slánském muzeu se zabydlel Milerův Krteček (Foto: Pavel Varvařovský)

Významného regionálního výtvarníka, rodáka z Kladna, autora nesmrtelného Krtečka a dalších postav představuje výstava Zdeněk Miler nejen Krtek, kterou ve Slaném pořádají ve spolupráci s Kladenským zámkem. Expozice je určená hlavně dětem a atraktivní formou představuje osobnost mezinárodně proslulého výtvarníka. Výstava nabízí mimo jiné promítání animovaných filmů, dětský koutek, ale i další ukázky z unikátního díla Zdeňka Milera. K mání jsou i upomínkové předměty.

Vernisáž se uskutečnila ve čtvrtek 9. června a samotná výstava bude k vidění až do 16. října. Doprovodným programem k výstavě bude Dětský den v sobotu 22. července na Masarykově náměstí.