ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Park ve Švermově projde úpravou, Na Kovárně vzniká nový

Pátek, 10. června 2022 08:10

Město Kladno chystá úpravu ve švermovském parku Pionýrů a bude realizovat rekonstrukci části komunikace Stanislava Oplta. Na Kovárně se zase zahájila kultivace původního slepého ukončení železničního nádraží. I tam, vznikne odpočinková zóna.

Park ve Švermově projde úpravou, Na Kovárně vzniká nový (Foto: KL)

V červenci město Kladno chystá úpravu chodníku a vyšlapané mlatové cesty ve švermovském parku Pionýrů a bude realizovat rekonstrukci části komunikace Stanislava Oplta. Jedná se o úsek na konci ulice u fotbalového hřiště TJ Baník Švermov, kde vznikne asfaltová vozovka, čtyři desítky parkovacích míst a podélné stání pro autobus. Termín realizace je předpokládaný na začátek podzimu.

Kladno zároveň zahájilo kultivaci původního slepého ukončení železničního nádraží. Úpravou celkem 2500 metrů čtverečních plochy vznikne u kruhového objezdu Na Kovárně malý městský park s odkazem na historii Kladensko-nučické dráhy. V první etapě došlo k vyčištění a odstranění ekologické zátěže zbylé po původním železničním využití. Druhá etapa kultivace přinese nové chodníčky, cyklostojany, odpočinkovou zónu s lavičkami a velké množství stromů a keřů. Kombinací přírodních materiálů a kovových prvků původní železnice docílí město zajímavého protikladu, který podtrhne i kombinace dlážděných a mlatových ploch.

Park ve Švermově projde úpravou, Na Kovárně vzniká nový (Foto: KL)