ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

FOTO: Ve Slaném již otevřeli zmodernizovaný aquapark

Pondělí, 6. června 2022 06:31

Nutná rekonstrukce slánského aquaparku odstartovala v polovině října loňského roku a stála zhruba 30 milionů korun včetně daně. Po mnoha měsících tak stánek vodní zábavy, přivítal své první návštěvníky.

Ve Slaném již otevřeli zmodernizovaný aquapark (Foto: Pavel Varvařovský)

Zrekonstruovaný aquapark se prvním návštěvníkům otevřel v sobotu ve 14 hodin. Vyznavači vodních radovánek se začali shromažďovat před vstupem již 30 minut před otevřením a prvních sto z nich, dostalo malou pozornost od města. „K mnoha objektivním potížím, jak technickým tak s ohledem na situaci finanční, byl velký boj o včasné otevření. To se však povedlo,“ uvedl slánský starosta Martin Hrabánek.

Zvelebení aquaparku zahrnovalo například řešení zateplení objektu i osvětlení plavecké haly. Úpravou prošlo i schodiště vedoucí k tobogánu. Dalším bodem v plánu úprav byla výměna strojovny vzduchotechniky a jejich rozvodů. Došlo také na výměnu stávajícího podhledu a prosklených fasád.

Projekt obnovy aquaparku vyšel zhruba na 30 milionů korun, z toho město Slaný získalo zpět na dotacích řádově kolem šesti milionů korun.