SAMK Měsíčník Kladno
Klapod ČSAD KLADNO
 • KLAPOD
 • SAMK
 • SOU a SOŠ Kladno

V Kladně se představí atleti z pomalu 40 zemí světa

Pondělí, 6. června 2022 06:53

Mítink Kladno hází, který se na Sletišti uskuteční v úterý 14. června, jako už tradičně přivítá vedle špičkových domácích atletů také více než devadesát závodníků ze zahraničí. Diváky láká na dvě desítky atraktivních závodů, včetně novinky v podobě mužského běhu na 3000 metrů překážek.

V Kladně se představí atleti z pomalu 40 zemí světa (Ilustrační foto: A.C. TEPO Kladno)

Nikola Ogrodníková, Zdeněk Stromšík či Matěj Krsek. To jsou jen některé z již potvrzených jmen, kolem nichž organizátoři atletického mítinku Kladno hází i letos postaví silně obsazené startovní listiny. Domácím špičkám budou konkurovat závodníci z bezmála čtyřiceti zemí světa, mezi nimi třeba hvězdný maďarský kladivář Kristian Pars, australská rekordmanka her Commonwealthu v hodu oštěpem Kathryn Mitchell nebo Kajetan Duszyński, člen polské smíšené štafety, která na olympijských hrách v Tokiu v rekordním čase vybojovala zlato v běhu na 4×400 metrů.

„Měsíc před závodem se nám startovní listiny už slušně zaplnily,“ pochvaluje si předseda pořádajícího celku AC TEPO Kladno Jiří Klesnil a odhaluje největší taháky dne: „Zatím se nám jako jedny z nejsilněji obsazených disciplín profilují oštěp žen a koule mužů. Celkově máme technické disciplíny velice zajímavě naplněné. Atraktivní ale určitě budou i ty běžecké, ať to je stovka, čtvrtka nebo novinka v podobě mužského běhu na 3 000 metrů překážek, o který mají velký zájem reprezentanti. Ti u nás mohou plnit limity a získávat body do rankingu. Pro diváky to bude skvělá podívaná.“

Atletický svátek pod patronátem koulařské legendy Heleny Fibingerové odstartuje krátce před polednem kladivářskými závody. V rámci předprogramu, na nějž se přijdou podívat žáci kladenských škol, odhází také diskařky a oštěpaři. Hlavní program, který v přímém přenosu odvysílá Česká televize, startuje v 17 hodin. Z technických disciplín nabídne výškařské i koulařské závody, mužský disk a ženský oštěp. Poběží se stovka, dvoustovka, čtvrtka, osm set metrů, patnáctistovka a tři kilometry překážek.

„Počítáme, že ve všech disciplínách budou naši nejlepší atleti cílit na plnění limitů pro mistrovství světa a mistrovství Evropy,“ říká Klesnil a připomíná, že například loni se splněním limitu v atraktivním závodu na patnáct set metrů kvalifikoval na olympijské hry veterán Nick Willis, který tak díky Kladnu pod pěti kruhy startoval už popáté. Také letos nebude díky dvěma vrcholným akcím o motivované atlety nouze.

„Určitě budou startovat nejlepší domácí sprinteři. Na stovce to bude Zdeněk Stromšík, na čtvrtce je aktuálně nejlepší Patrik Šorm a počítáme s tím, že ho vyzve náš kladenský Matěj Krsek, kterého zřejmě i dva dny předtím uvolním z extraligy, aby byl plně připraven,“ říká Klesnil a potvrzuje také start „kladenského“ Syřana Majda Eddina Ghazala, jenž v zimě ovládl výškařský závod halového mítinku Kladno Indoor a triumfoval také v posledním extraligovém kole, kde pro Kladno vybojoval cenné body. Tradičně silné zastoupení bude mít AC TEPO v koulařském závodu mužů. Vedle hvězdných cizinců Mesuda Pezera či Andreie Toadera budou startovat domácí Tadeáš Procházka a David Tupý. A snad i jedna hvězda na závěr.

„Samozřejmě počítáme i s českou koulařskou jedničkou Tomášem Staňkem – pokud mu zdraví umožní start. On už je pro nás taková stálice, že bych ho málem zapomněl jmenovat,“ směje se Klesnil a nevylučuje, že se na Sletišti představí i světová rekordmanka Barbora Špotáková. „Tam ale opravdu uvidíme až krátce před závodem. Záleží na Báře,“ dodává. 1. info z radnice

  Dvacátý ples Královského města Slaný se blíží, koná se již sobotu 9. března

 2. info z radnice

  Místo referent/ky pro ekonomiku a registr smluv nabízí Slaný

 3. zprávy

  Exotické ovoce a další africké produkty zamíří v neděli 3.března do kina Sokol v Kladně

 4. sport

  První utkání ve čtvrtfinále čeká Kanonýry Kladno doma proti brněnským Gullivers

 5. zprávy

  Na 26. ročníku plesu OPS Mateřství se tančilo pro dobrou věc

 6. zprávy

  Královice nabízejí prostor pro školení nebo setkání vaší firmy

 7. sport

  Zimní Excalibur Race proběhne v Hornickém skanzenu Mayrau v Kladně

 8. info z radnice

  Zápisy dětí do prvních tříd základních škol budou ve Slaném na začátku dubna

 9. krimi

  Policie pátrá po totožnosti muže z loupeží v Kladně

 10. info z radnice

  Revitalizace Soukenické ulice ve Slaném začne čtvrtého března

 11. zprávy

  Strážníci v Kladně odhalili řidiče, který porušoval předpisy a řídil bez papírů

 12. zprávy

  Kladenská nemocnice dostane od kraje finanční injekci

 13. video

  Známý kladenský muzikant Jary Tauber vydal nový singl a chystá nové album

 14. krimi

  Řidiči pozor! Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

 15. zprávy

  POZOR na pravděpodobného podvodníka, který vystupuje pod jménem Stefan Frueh

 16. pozvánka

  Městská knihovna Kladno připravila na březen program pro všechny věkové kategorie

 17. kultura

  Navštivte Hornický skanzen Mayrau ve Vinařicích u Kladna, je co vidět a zažít

 18. sport

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

 19. info z radnice

  Hazard ve Slaném má absolutní zákaz, schválilo zastupitelstvo, místostarosta komentoval

 20. zprávy

  Redakční výběr toho co vám možná tento týden v Kladenských listech uteklo