SAMK TV Měsíční Kladno
ČSAD KLADNO KLAPOD
 • KLAPOD
 • Restaurace Sleťák
 • SOU a SOŠ Kladno

V Kladně se představí atleti z pomalu 40 zemí světa

Pondělí, 6. června 2022 06:53

Mítink Kladno hází, který se na Sletišti uskuteční v úterý 14. června, jako už tradičně přivítá vedle špičkových domácích atletů také více než devadesát závodníků ze zahraničí. Diváky láká na dvě desítky atraktivních závodů, včetně novinky v podobě mužského běhu na 3000 metrů překážek.

V Kladně se představí atleti z pomalu 40 zemí světa (Ilustrační foto: A.C. TEPO Kladno)

Nikola Ogrodníková, Zdeněk Stromšík či Matěj Krsek. To jsou jen některé z již potvrzených jmen, kolem nichž organizátoři atletického mítinku Kladno hází i letos postaví silně obsazené startovní listiny. Domácím špičkám budou konkurovat závodníci z bezmála čtyřiceti zemí světa, mezi nimi třeba hvězdný maďarský kladivář Kristian Pars, australská rekordmanka her Commonwealthu v hodu oštěpem Kathryn Mitchell nebo Kajetan Duszyński, člen polské smíšené štafety, která na olympijských hrách v Tokiu v rekordním čase vybojovala zlato v běhu na 4×400 metrů.

„Měsíc před závodem se nám startovní listiny už slušně zaplnily,“ pochvaluje si předseda pořádajícího celku AC TEPO Kladno Jiří Klesnil a odhaluje největší taháky dne: „Zatím se nám jako jedny z nejsilněji obsazených disciplín profilují oštěp žen a koule mužů. Celkově máme technické disciplíny velice zajímavě naplněné. Atraktivní ale určitě budou i ty běžecké, ať to je stovka, čtvrtka nebo novinka v podobě mužského běhu na 3 000 metrů překážek, o který mají velký zájem reprezentanti. Ti u nás mohou plnit limity a získávat body do rankingu. Pro diváky to bude skvělá podívaná.“

Atletický svátek pod patronátem koulařské legendy Heleny Fibingerové odstartuje krátce před polednem kladivářskými závody. V rámci předprogramu, na nějž se přijdou podívat žáci kladenských škol, odhází také diskařky a oštěpaři. Hlavní program, který v přímém přenosu odvysílá Česká televize, startuje v 17 hodin. Z technických disciplín nabídne výškařské i koulařské závody, mužský disk a ženský oštěp. Poběží se stovka, dvoustovka, čtvrtka, osm set metrů, patnáctistovka a tři kilometry překážek.

„Počítáme, že ve všech disciplínách budou naši nejlepší atleti cílit na plnění limitů pro mistrovství světa a mistrovství Evropy,“ říká Klesnil a připomíná, že například loni se splněním limitu v atraktivním závodu na patnáct set metrů kvalifikoval na olympijské hry veterán Nick Willis, který tak díky Kladnu pod pěti kruhy startoval už popáté. Také letos nebude díky dvěma vrcholným akcím o motivované atlety nouze.

„Určitě budou startovat nejlepší domácí sprinteři. Na stovce to bude Zdeněk Stromšík, na čtvrtce je aktuálně nejlepší Patrik Šorm a počítáme s tím, že ho vyzve náš kladenský Matěj Krsek, kterého zřejmě i dva dny předtím uvolním z extraligy, aby byl plně připraven,“ říká Klesnil a potvrzuje také start „kladenského“ Syřana Majda Eddina Ghazala, jenž v zimě ovládl výškařský závod halového mítinku Kladno Indoor a triumfoval také v posledním extraligovém kole, kde pro Kladno vybojoval cenné body. Tradičně silné zastoupení bude mít AC TEPO v koulařském závodu mužů. Vedle hvězdných cizinců Mesuda Pezera či Andreie Toadera budou startovat domácí Tadeáš Procházka a David Tupý. A snad i jedna hvězda na závěr.

„Samozřejmě počítáme i s českou koulařskou jedničkou Tomášem Staňkem – pokud mu zdraví umožní start. On už je pro nás taková stálice, že bych ho málem zapomněl jmenovat,“ směje se Klesnil a nevylučuje, že se na Sletišti představí i světová rekordmanka Barbora Špotáková. „Tam ale opravdu uvidíme až krátce před závodem. Záleží na Báře,“ dodává. 1. zprávy

  Kladenští siláci bodovali i na MS ve Vídni 2023

 2. krimi

  Zatím neznámá osoba odcizila osm triček za 14 000 korun

 3. sport

  Minigolf v Kladně na Sletišti je stále v provozu

 4. zprávy

  TV měsíčník Kladno je znovu tady, nově si můžete reportáže pustit i na podcastu KlaPod

 5. zprávy

  Češi dnes slaví Den české státnosti – svatý Václav

 6. akce

  Ve Slaném zažijete výbuchy mezinárodních chutí

 7. zprávy

  Střednědobý strategický plán Města Slaný 2035 , zapojte se do jeho tvorby

 8. kultura

  Výstava v kladenské Galerii Cyrila Boudy je poctou Antonínu Raymondovi

 9. info z radnice

  Aktuální změna v uzavírkách ulic Kladna

 10. krimi

  Kladenští strážníci pomohli zadržet dalšího opilce za volantem, díky kamerovému systému

 11. krimi

  Pomozte v pátrání po zmizelých osobách, shánějí je příbuzní i policie

 12. zprávy

  S postupující opravou železniční trati budou uzavřeny ulice v Kladně

 13. info z radnice

  „Klapod“ je nový podcast Kladna, seznámí vás se zajímavými osobnostmi

 14. zprávy

  SOŠ a SOU Kladno Dubská dostane od Kraje 900 000 korun

 15. info z radnice

  Slaný získalo dotaci na novou kameru, pomáhá v sídlišti Na Dolíkách

 16. zprávy

  Uherský býk do Slaného přilákal tisíce lidí

 17. sport

  První porážka v lize. Kanonýři doma nestačili na Znojmo

 18. pozvánka

  Muzejnice Hana doporučuje kam ve Slaném zajít za zábavou a poučením

 19. pozvánka

  Vlastivědné muzeum ve Slaném zahajuje v úterý svou koncertní sezonu

 20. zprávy

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům