ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

FOTO: Největší úspěch na dětském dnu ve Slaném sklidila pěna od hasičů

Sobota, 4. června 2022 21:25

Sobota ve Slaném na atletickém stadionu patřila dětem a jejich rodičům. Konal se tam totiž dětský den. Po dvouleté pauze si všichni příchozí užili hromadu sportu, soutěží a především setkání.

Foto: Pavel Varvařovský

Opět si mohli všichni snad budoucí sportovci vyzkoušet, co který sport obnáší. Od fotbalu, atletické disciplníny, ale třeba i bojové sporty. Den plný her a zábavy doplnila velmi vstřícná ukázka techniky složek záchranného systému. Především děti se nemohly odtrhnout od vozů státních i městských policistů, o hasičích ani nemluvě. Vybavení Technických služeb Slaný byla jen dalším lákadlem pro děti i tatínky.

Za zmínku jistě stojí, že kdokoliv se mohl dotknout medaile z Mistrovství světa ve Finsku. Jen pro tuto akci ji zapůjčil člen realizačního týmu, který je historicky prvním Slaňákem, jenž se stal a funkcionářem mezinárodního hokeje. Prostě HK LEV SLANÝ se i díky jménu Marka Valenčiče zapsal do hokejové historie navždy.

Celou akci pořádanou Technickými službami města, VHS Slaný, za přítomnosti jednatelů a především starosty města Martina Hrabánka, korunovalo již tradičně dovádění dětí v pěně od slánských hasičů. „Sobota byla plná pěkných akcí. Na dětském dnu jsem zavzpomínal na své sportovní tréninky a potěžkal medaili z mistrovství světa,“ uvedl Martin Hrabánek.


Autor: Pavel Varvařovský