ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Kladenští strážníci zadrželi zloděje, kteří vykrádali rodinné domy

Pátek, 27. května 2022 07:29

Ve středu krátce po osmé hodině ranní zjistila hlídka strážníků, která prováděla kontrolní činnost v ulici Dlouhá, dva muže, kteří vycházeli ze sítenského údolí a nesli tři kufry a papírovou krabici. Díky místní znalosti nebyli muži strážníkům neznámí. Hlídka chtěla oba zkontrolovat a zjistit, kde věci vzali.

Kladenští strážníci zadrželi zloděje, kteří vykrádali rodinné domy (Foto: MP Kladno)

Jeden z mužů se vydal směrem k pivovaru, kde se strážníkovi, který se za ním vydal, ztratil z dohledu. Druhý podezřelý muž byl zbývajícím členem hlídky zastaven nedaleko od ubytovny v ulici Dlouhá. Hlídka zjistila, že nese v papírové krabici různé elektrické ruční nářadí. Když zadržený zjistil, že strážníci znají totožnost jeho komplice, přiznal, že věci společně odcizili z domu v centru města.

„Pachatelé přelezli plot a chtěli odcizit měď a železo. Pod ruce se jim však dostalo různé ruční elektrické nářadí, za které by mohli dostat daleko větší finanční hotovost. Na mapě pak hlídce ukázal přesně dům, ze kterého věci pochází. Na místo byla strážníky přivolána Policie České republiky, která si muže i s nářadím převzala k dalšímu šetření. Hlídka provedla kontrolu nejbližšího okolí, druhého pachatele však nenašla. O několik minut později oznámil pracovník, který provádí pro město Kladno úklid, že zahlédl muže, který odhodil do křoví nedaleko ubytovny nějaké věci a utekl,“ uvedla mluvčí kladenských strážníků Alena Purkytová.

Strážníci okamžitě vyrazili na místo a zjistili, že se jedná o kufry s nářadím, které měl u sebe druhý pachatel. Hlídka oznámila tuto skutečnost policistovi, ten požádal o hlídání věcí do příjezdu technika kriminální služby. Celou záležitost si převzala Policie České republiky k dalšímu šetření.