ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

V Kladně před Sletištěm vzniká další kruhová křižovatka

Středa, 25. května 2022 09:09

Pevné nervy řidičům v Kladně. V pondělí byla zahájena revitalizace veřejného prostranství v ulici Sportovců, respektive před Městským stadionem Sletiště, s předpokládaným koncem stavby v polovině letních prázdnin. Tam také současní radní nechají vybudovat kruhový objezd.

V Kladně před Sletištěm vzniká další kruhová křižovatka (Foto: KL)

Úpravy se dotknou i parkoviště za sportovní halou, křižovatky ulic Fr. Kloze a Sportovců, kde se vybuduje nová okružní křižovatka, do které se napojí ulice Strouhalova a parkoviště za sportovní halou. Autobusová linka 605 tedy nově končí v ulici Ke Stadionu zastávkou Kladno, nemocnice, a začíná opět zastávkou Kladno, nemocnice. Zastávky Stadion Fr. Kloze a Aquapark nebudou po dobu revitalizace obslouženy.

Odbourají se tak dlouhé čekací doby při výjezdu z ulice Fr. Kloze, blokování provozu při odbočování z ulice Sportovců na Fr. Kloze a složitý pohyb MHD křižovatkou včetně podmínek pro výjezd od Sletiště. Plocha za sportovní halou bude mít nově i více funkcí – část bude nadále sloužit jako parkoviště a část jako příjezdová komunikace k plaveckému bazénu, sportovní hale a Sport Hotelu Sletiště. Těmito změnami „předprostor“ Sletiště město vyčlení pouze pro chodce a cyklisty, odstraní kolizní místa a navýší tak bezpečí a komfort pro malé i velké sportovce. Předpokládá se úplná uzavírka této křižovatky po dobu stavby, přičemž velké parkoviště u Sletiště zůstane otevřené.

Na revitalizaci naváže město v červnu rekonstrukcí vstupu do Aquaparku Kladno, kde se zaměří na novou dlažbu, lavičky, zeleň a unikátní vodní prvek z dílny kladenského sochaře Zdeňka Maniny. Vše začátkem podzimu doplní Zeď slávy vyobrazující kladenské sportovce, kteří byli úspěšní nejen na lokální či na celostátní úrovni, ale i ve světě.