ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

V zahradě Kladenského zámku se bude konat dětský den

Úterý, 24. května 2022 08:35

Dětský den v Zámecké zahradě! Program odstartujeme v sobotu 28. května od 15.00 s „To nej od Michala Nesvadby“, poté, tedy od 16.00, vystoupí Dr. Klaun se zábavnou show pro děti, soutěžemi o ceny a dětskou diskotékou.

V zahradě Kladenského zámku se bude konat dětský den (Foto: KL)

V Zahradě se děti mohou setkat s myšákem Mickey a myškou Minnie, balónkovým mágem a zadarmo si mohou něco hezkého nechat namalovat na obličej. Zámeckou Zahradu ozdobí i desítky balónků, lehátka a chybět nebude ani vynikající občerstvení. Předpokládaný konec je naplánovaný na 18.00 hodinu. Vstup je na akci zcela zdarma.

Zámecká zahrada patří mezi nejatraktivnější místa Kladna – je prostorem pro odpolední vycházky, kulturní akce či svatby. Její součástí je také medvědárium obývané dvěma medvědicemi Martou a Míšou. Současná podoba zámecké zahrady vychází z generální rekonstrukce proběhlé v letech 2000–2004. Ta kombinuje moderní prvky a sochařskou výzdobu s historickým kontextem původní zahrady, v níž trávilo čas panstvo a později představitelé benediktinského řádu. Někdejší studnu například připomíná kamenná koule s přetékající vodou. Při rekonstrukci zahrady bylo také zachováno sanktuárium z původního kostela Nanebevzetí Panny Marie.

Od roku 2001 je součástí zahrady také medvědárium s rozlehlým výběhem a bazénem, ve kterém našly domov dvě medvědice, Marta a Míša, zanechané v roce 2001 ukrajinským cirkusem v Moravských Budějovicích. Při výstavbě medvědária byly objeveny základy pravděpodobně gotického hospodářského stavení.