ČSAD KLADNO
  • Farmářské trhy
  • Kladno
  • Rebuy Stars

Kladenští policisté vydali rady, jak předcházet okradení

Neděle, 22. května 2022 08:54

Kladenská policie opět upozorňuje občany, aby nebyli lhostejní a pokud poblíž svého bydliště nebo přímo v prostorách domů zjistí neznámou podezřelou osobu, byli vždy všímaví a věnovali pozornost pohybu těchto nežádoucích lidí. V mnoha případech se tyto náhodně pohybující osoby v cizích prostorech dopouští trestné činnosti například vykradením sklepních kójí, vloupáním do bytů, odcizením věcí ze společných prostor nebo jejich poškození. Občané by měli věnovat zvýšenou pozornost nejen svému majetku, ale i majetku ve společném vlastnictví.

Kladenští policisté vydali rady, jak předcházet okradení (Ilustrační foto: KL)

Jeden z posledních případů vloupání do sklepní kóje byl oznámen dne 18. května na policejní linku 158 a v současné době ho prošetřují policisté obvodního oddělení Kladno. Neznámý pachatel v průběhu půl roku se vloupal do sklepní kóje v Sevastopolské ulici v Kladně, odkud následně odcizil jízdní kolo v hodnotě 15 000 korun a dále elektrickou brusku, elektrický hoblík a vrtačku. Předběžná škoda je ve výši necelých 20 000 korun.

Slánští policisté zase například prošetřují případ vloupání do prostoru sklepa v Lacinově ulici, který byl oznámen na policejní služebnu ve středu 18. května. V tomto případě pachatel vnikl do sklepa za užití násilí v době od 15.00 hodin 17. května do 14.30 hodin následujícího dne. Poté z místa odcizil rozvodní skříň s pojistkami, keramiku a poškodil kabely. Vzniklá škoda činí předběžně částku sedm tisícovek.

Rady, jak předejít krádežím ze společných prostor domu:

  • sklepní kóje, suterénní prostory i balkony mějte řádně zabezpečeny vhodnými dveřmi (nejlépe plné, venkovní, z pevných materiálů) s pevnými zabezpečovacími klikami a kvalitními bezpečnostními zamykacími systémy
  • přístupovou cestu k těmto prostorám vždy zamykejte
  • máte-li ve skladovacích prostorech okna, je třeba je opatřit mechanickými zábranami, jako jsou mříže, nebo uzamykatelné okenice
  • domluvte se se všemi obyvateli domu na řádném uzamykání všech vstupních dveří do domu a nevpouštějte do objektu cizí osoby.