ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Ve Slaném havaroval opilec, z místa nehody ujel

Pátek, 20. května 2022 11:06

K dopravní nehodě došlo ve Slaném tuto středu. Ovšem místo, aby řidič vystoupil z vozu a kolizi nahlásil, sešlápl plynový pedál a z místa ujel. To však netušil, že je sledován městským kamerovým systémem. Díky němu policisté šoféra za nedlouho vypátrali.

Ve Slaném havaroval opilec, z místa nehody ujel (Ilustrační foto: KL)

„Šetřením a z kamerových záznamů, jenž policistům poskytli slánští strážníci, hlídka zjistila, že řidič vozidla Peugeot vyjížděl z ulice Trojanova ve směru do Pražské, kde srazil pouliční lampu a následně poté z místa nehody odjel, aniž by celou věc oznámil. V tu dobu neztotožněný řidič pokračoval na autobusovou zastávku ve stejné ulici, kde zaparkoval a z místa odešel,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová a dodala, že policisté muže po chvíli vypátrali, ztotožnili jako sedmapadesátiletého a vyzvali ho k podrobení se dechové zkoušce. Přístroj mu naměřil pozitivní výsledek s hodnotou více než dvě promile.

Šofér je v současné době podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětím svobody na šest měsíců až tři léta.