ČSAD KLADNO
  • Kladno
  • Rebuy Stars
  • Den otevřených dveří

Na slánskou výstavu zvířectva se sjelo mraky lidí

Pondělí, 16. května 2022 08:36

Slánské modelářské středisko se v sobotu stalo dějištěm výstavy drobného zvířectva, akvarijních ryb a exotického ptactva. Na tu se do královského města sjeli stovky lidí. Zajímavostí byli například vystavení závodní králíci.

Předsedkyně ZO ČSCH Slaný Adéla Vondráková s dcerou Emou a jednatelka organizace Kristýna Jiskrová. (Foto: Pavel Varvařovský)

Na výstavě s tradicí byli k vidění i ke koupi například i dva druhy jeseterů. Na prezentaci chovatelů nechyběli ani papoušci nebo akvarijní rybičky. To, co je vždy základem výstavy drobného zvířectva, jsou králíci, drůbež a holubi. A v sobotu jich bylo k vidění několik set od vystavovatelů i z Plzně a Šumavy.

Návštěvníci měli také možnost vidět takzvané závodní králíky. Ti soutěží ve skoku dalekém nebo vysokém. K prodeji byly také kaktusy nebo chovatelské potřeby. Nechybělo ani bohaté občerstvení, pár atrakcí pro nejmenší, dobrá propagace a počasí. I to přispělo k nečekaně vysokému zájmu. Za jediný den konání přišlo totiž téměř 2 500 lidí. Další jistě neméně úspěšnou akci Slánští chovatelé chystají na září.


Autor: Pavel Varvařovský