Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Žena z Kladna chtěla připravit romantickou večeři, zapálila byt

Čtvrtek, 12. května 2022 09:07

Uplynulý víkend kladenských strážníků patřil k těm hodně náročným. K odchytu zatoulaných psů, sbírání použitých injekčních stříkaček, řešení rušení nočního klidu se ještě přidal požár bytu a záchrana lidského života.

Žena z Kladna chtěla připravit romantickou večeři, zapálila byt (Foto: MP Kladno)

V pátek večer hlídka, která prováděla kontrolní činnost v ulici Pražská, zjistila, že z oken jednoho z domů stoupá hustý černý dým a občas vyšlehnou plameny. Strážníci okamžitě vběhli do domu a ve druhém patře nalezli otevřené dveře bytu. V kuchyni se již požár snažil uhasit mladý muž hasicím přístrojem z chodby domu. Hlídka vyrozuměla hasiče, záchrannou službu a pomohla muži s hašením. Z bytu strážníci vyvedli mladou ženu, která chtěla připravit romantickou večeři, ale její snažení se moc nevyvedlo a při požáru se nadýchala kouře. Druhá hlídka, která také přijela na místo, obcházela ostatní nájemníky bytů a evakuovala dům. Ještě, než přijeli hasiči na místo požáru, strážníci s mladíkem hořící kuchyňskou linku uhasili. Celá událost se obešla bez vážných zranění.

V neděli oznámil na tísňovou linku kladenských strážníků muž, že v ulici V. Nezvala v Rozdělově nějaký mladík prokopl skleněnou výplň vchodových dveří jednoho z domů a způsobil si krvácející zranění nohy. Hlídka okamžitě vyjela na místo a na parkovišti mezi vozidly nalezla ležícího muže s pořezanou nohou a mladíka, který se mu snažil pomoci. Strážníci poskytli zraněnému muži první pomoc. Snažili se zastavit krvácení zaškrcením dolní končetiny a udržet muže při vědomí do příjezdu zdravotníků. Ti mladíka převezli k ošetření do kladenské nemocnice.