Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

V Kladně si můžete dát ve vědecké knihovně Rande naslepo – s knihou

Středa, 11. května 2022 06:00

V prvním májovém týdnu Středočeská vědecká knihovna v Kladně v rámci podpory čtenářství přichystala pro své uživatele zajímavé překvapení. Nabídla jim možnost objevit pro sebe doposud neznámého autora a titul, aniž by však předem věděli, jakou knihu si domů vlastně odnesou. Akce potrvá do 14. května.

Foto: KL

Nečekaný zájem ze strany návštěvníků knihovny o schůzku s tajemnou knihou přispěl k tomu, že se knihovníci rozhodli akci prodloužit o další týden. V 1. patře knihovny u výpůjčního pultu návštěvníci naleznou výběr titulů v neprůhledných obalech. Aby měli výběr trochu usnadněný, knihovnice rozdělily balíčky na vyloženě ženské „čtivo“ a pak na žánrově širší kategorii vhodnou pro pány i dámy. Ovšem tím veškerá nápověda končí!

I když existuje nepatrná šance, že si čtenář doma rozbalí knihu, kterou již četl, daleko vyšší je pravděpodobnost, že si rozšíří své literární obzory.

Jitka Hrušková, programová a PR pracovnice k celé akci říká: „Přijďte se zamilovat! Nesuďte knihu podle obalu! Nikdy nevíte, čím vás dokáže překvapit. Možná z této schůzky vzejde láska na celý život, možná zjistíte, že se s vybranou knihou k sobě zkrátka nehodíte.“

Knihy se půjčují na běžnou výpůjční dobu 30 dnů, v případě zájmu je možné „schůzku“ (výpůjčku) prodloužit obvyklým způsobem. Vybírat (a půjčovat) z nabídky přibližně padesátky titulů je možné až do 14. května.

Ale to není všechno! Své dojmy z tajemného setkání mohou čtenáři do 27. května letošního roku popsat pod událostí Rande naslepo… s knihou na FB stránce knihovny, případně na lístečku s kontaktními údaji odevzdat u výpůjčního pultu. Nejlepší příspěvky budou slosovány a tři výherci obdrží malou odměnu.