Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Kladenští strážníci pokutují občany za trhání veřejné zeleně

Pátek, 6. května 2022 06:40

Rozkvetlé okrasné stromy a záhony květin lákají v posledních dnech nejenom včely a čmeláky, ale také nenechavce z řad občanů. Strážníci Městské policie Kladno museli řešit několik oznámení od všímavých obyvatel města o ničení nebo trhání květin.

Kladenští strážníci pokutují občany za trhání veřejné zeleně (Foto: MP Kladno)

„Jeden takový případ se stal ve středu dopoledne. Žena, která procházela parkem na náměstí Svobody, si všimla dvou mužů a jedné ženy, sedících na lavičce. Žena držela v rukou květiny, které ji natrhal ze záhonu jeden z mužů. Hlídce, která přijela na místo sdělil, že chtěl přítomné ženě udělat radost. U toho ještě před strážníky popíjel pivo. Muž byl hlídkou poučen o tom, že oba jeho přestupky, kterých se dopustil, bude řešit správní orgán,“ uvedla mluvčí strážníků Alena Purkytová.

Velkým pomocníkem Městské policie Kladno při dohledu nad pořádkem ve městě je kamerový dohlížecí systém. Díky němu se podařilo zadržet několik pachatelů různých trestných činů a také přestupků.

„To se stalo ve čtvrtek v noci. Operátor Městského kamerového dohlížecího systému zjistil muže, kterému se vedle parkoviště jednoho z obchodů v centru města zalíbil záhon s kvetoucími tulipány. Po krátké prohlídce se rozhodl několik jich utrhnout i s cibulkami. Některé odhodil na zem, jiné si vzal a chtěl z místa odejít. Netušil, že jeho počínání sleduje po celou dobu operátor kamerového systému a na cestě je již hlídka strážníků. Ta mladíka zastavila nedaleko ještě se zbytkem poničených květin. Přestupek proti Obecně závazné vyhlášce O čistotě a pořádku ve městě strážníci s mužem vyřešili příkazem na místě,“ sdělila dále Alena Purkytová.