Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

Žáci kladenské zdrávky na stupni vítězů

Středa, 4. května 2022 06:36

Koncem dubna se ve Lhotce u Mělníka konala soutěž v První pomoci, ve které uspěli na výbornou žáci Střední zdravotnické školy a VOŠZ Kladno. V celkovém pořadí totiž obsadili 1. místo. Je to více než chvályhodný výkon, neboť soutěže se účastnilo 12 družstev z různých měst celé České republiky. Družstvo kladenské zdrávky tvořili kapitánka Karolína Poláková a dalšími členy byli Nikola Jobáková, Elen Zárožňová a Michal Kedroň.

Soutěž byla rozdělena na dvě etapy – na noční, která probíhala ještě v den příjezdu, a na denní. Účastníci soutěže museli prokázat své schopnosti a dovednosti, jak obstát v různých modelových situacích, kdy se setkali s lidmi v krizovém stavu a v ohrožení života. Předvedli například, jak správně ošetřit popáleniny, jak se zachovat při autonehodě, při které se těžce zranilo několik osob, jak pomoci tonoucím lidem či neopatrným mladíkům, kteří spadli ze skály, a bylo u nich zjištěno podezření na poranění páteře.

Na vítězství kladenských žáků se určitě nemalou měrou podílel vedoucí kroužku První pomoci Lukáš Lepič, který předává rád a úspěšně své zkušenosti z praxe ve zdravotnictví svým žákům na Střední zdravotnické škole a VOŠZ Kladno.

Všichni účastníci soutěže si z celé akce přinesli mnoho bohatých zkušeností a poznatků z oblasti První pomoci a samozřejmě v neposlední řadě pohár symbolizující vítězství v celé soutěži, které udělalo radost celé škole, která je na ně právem pyšná.