Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném

V Kladně Rozdělově otrávil soused seniorce kočku

Sobota, 30. dubna 2022 16:25

Paní Hana z Rozdělova se narodila v Kladně před osmdesáti lety. Dcera i syn se jí odstěhovali do Brna a o manžela přišla o covid. Pořídila si kočičku, aby v domě nebyla tak sama. Jenže kočka údajně chodila sousedovi lovit do okrasného jezírka rybičky a začal sousedský spor, který vyústil v otrávení zvířete. Na incident nás mailem upozornili potomci paní Hany.

V Kladně Rozdělově otrávil soused seniorce kočku (Ilustrační foto: KL)

Paní Hana si skromně žila spokojeným životem se svým manželem v malém baráčku v Rozdělově. Jenže potom přišlo období covidu a on ji na vždy odešel. Dcera se synem bydlí daleko, tak aby paní Hana nebyla tak stále sama, rozhodla se, že si pořídí zvířátko. Ve svém věku by asi na pejska nestačila, chodit s ním na procházky už není nic pro ni. Kočka však byla jasná volba. Když přijeli potomci na návštěvu, svěřila se jim se svým zájmem a společně se shodli, že je to dobrý nápad. Našli na internetu inzerát a za pár dní byla Micka doma.

„Maminka měla s kočičky velkou radost. Zase se měla o koho starat, když tatínek zemřel. Jenže sousedovi se to od začátku nelíbilo. Tvrdil, že mu maminky Micka loví z okrasného jezírka Rybičky. Důkaz na to však neměl. Byla jsem u toho, když mamince sprostě nadával a vyhrožoval, že kočku odstraní. Tohle se táhlo několik měsíců. Minulý týden se Micinka vrátila domů a bylo jí moc špatně. Já byla doma v Brně a nemohla jsme za maminkou přijet, abychom autem kočičku odvezly k veterináři. No a do rána Micka umřela,“ napsala do redakce Kladenských listů dcera paní Hany.

„Na policii jsme to s maminkou nehlásily, protože nemáme důkaz, že to opravdu provedl ten soused, který tím dlouhou dobu vyhrožoval. Maminka je už tak dost špatná, že přišla o svého mazlíčka. Nechtěla se ještě stresovat s výslechem na policii. Každopádně ten, kdo to udělal, nemá čisté svědomí, a jak se říká, Boží mlýny melou sice pomalu, ale jistě. Další kočičku již pořizovat nebudeme, teď přijdou na řadu akvarijní rybičky,“ uzavřela smutný příběh dcera Jitka.