Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Skupinka chodců přecházela na červenou, když na ně řidič zatroubil, kopli mu do auta

Čtvrtek, 28. dubna 2022 07:55

Na to, jak se přechází silnice, zapomněla asi skupina mladých lidí při své večerní cestě městem. V ulici Milady Horákové nerespektovala světelný signál, který zakazuje vstup chodců do vozovky, a přímo před projíždějícím vozidlem začali všichni přecházet. Celý incident museli vyřešit až přivolaní strážníci.

Skupinka chodců přecházela na červenou, když na ně řidič zatroubil, kopli mu do auta (Ilustrační foto: KL)

Řidič byl nucen prudce zabrzdit a na přecházející zatroubil. To se nelíbilo jednomu z mladíků. Ten se rozhodl řidiče potrestat. Začal mu sprostě nadávat a kopl do předních dveří vozidla. Muž vystoupil z auta a požádal řidiče jedoucího z opačného směru, aby mu vozidlo pohlídal a vydal se za skupinou. Zároveň vše oznámil na tísňovou linku strážníků. Než přijela hlídka, udával telefonicky směr pohybu celé skupiny. Strážníci, kteří přijeli na místo, kontaktovali oznamovatele. Řidič hlídce označil mladíka, který mu do dveří vozidla kopl.

Strážníci všechny přítomné vyzvali, aby se vrátili zpět k místu incidentu. U vozidla poškozeného čekal svědek celé události, který hlídce potvrdil výpověď oznamovatele. Strážníci provedli u mladíka dechovou zkoušku, ta ukázala 2,26 promile alkoholu v dechu. Při kontrole vozidla nebyla zjištěná žádná škoda, a proto strážníci přestupky chodců vyřešili příkazem na místě,“ uvedla mluvčí Městské policie Kladno Alena Purkytová.